Bochnia i Sól

Lekki deszcz, 7.8°C
wtorek, 23.09.2014
Imieniny: Bogusław, Liwiusz, Tekla

Kultura

 • Rusza DKF „Maciste” - 29.09 „Lue Reed - Berlin”

  Kino Regis zaprasza na pierwsze, po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Maciste". Wrześniowy DKF będzie trzecim w tym roku odcinkiem cyklu „Na styku" i zostanie poświęcony  dokumentowi muzycznemu "Lue Reed - Berlin". Lou Reed uznany za jednego z ojców punka, glam rocka i rocka alternatywnego. tworzył utwory szokujące, drażniące estetycznie. Stał się ikoną pop-kultury. Grał przez ponad 50 lat. Największą sławę zdobył w późnych latach sześćdziesiątych z zespołem The Velvet Underground. Grupa zarządzana przez Andy'ego Warhola okazała się jedną z najbardziej wpływowych kapel w historii muzyki.

  2014-09-22 11:22; Anna Kawalec

 • 3 RAZY ŁÓŻKO – komedia małżeńska we wrześniu w Bochni

  On i Ona, mąż i żona w sypialni. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary. A wszystko pod jedną kołdrą. 27 września w Oratorium Św. Kingi bocheńska publiczność będzie mogła obejrzeć tę znakomitą komedię, która w humorystyczny sposób ukazuje codzienne rozterki każdego niemal małżeństwa.

  2014-09-08 14:18; Anna Kawalec

 • Que Passa zagra 13 września w Karczmie na wodzie

  Karczma na wodzie serdecznie zaprasza w sobotę, 13 września na koncert zespołu QUE PASSA. Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy, a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Na repertuar QUE PASSA składają się głównie autorskie kompozycje Jarka, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi muzycznemu zespół na koncertach z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów, tj: J.McLaughlin, AldiMeola, Ch.Corea, E.Gismonti, G.Nunez, A.Piazzola, Acoustic Alchemy...

  2014-09-09 12:03; Anna Kawalec

 • Narodowe Czytanie Sienkiewicza w Bochni [foto]

  W sobotę 6 września 2014 r. w Bochni, już po raz drugi odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie”, zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku czytanie poświęcone było „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W  naszym mieście organizatorami akcji byli, m.in. Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury.

  2014-09-07 10:13; Katarzyna Kawalec

 • Stanisław Dębosz na 11. spotkaniu z cyklu „Bochniacy z pasją”

  2 września Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni gościła Stanisława Dębosza na jedenastym spotkaniu z cyklu „Bochniacy z pasją”, podczas którego bocheński społecznik opowiadał o Polakach mieszkających na Litwie. Spotkanie to było wyjątkowym czasem na rozmowę o pasji, która ukierunkowana jest na budowanie świata dobroci i przyjaźni, świata w którym pomoc innym daje radość i satysfakcję a różne oblicza prawdziwej biedy nie przerażają, tylko mobilizują do działania.

  2014-09-04 23:43; Anna Sulisz

 • 6.09 Narodowe Czytanie Sienkiewicza w Bochni

  Po raz drugi Bochnia włącza się w ogólnopolską akcję „Narodowe czytanie”, zainicjowaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w tym roku poświęconą „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W sobotę 6 września o godz. 16:00 Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Dom Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na wielkie święto literatury do amfiteatru w Parku Rodzinnym Uzbornia.

  2014-09-02 12:18; Janusz Sulisz

 • 7.09 Marek Piekarczyk akustycznie pod Campi

  Starosta Bocheński oraz Zarząd Kopalni Soli Bochnia zapraszają na koncerty pod Kominem przy Szybie Campi w Bochni. Najciekawszy wydaje się koncert Marka Piekarczyka pt. "Marek Piekarczyk akustycznie" na zakończenie "Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". Początek tego koncertu o godz. 17:00.

  2014-09-01 17:46; Janusz Sulisz

 • 29 sierpnia - Zakończenie Bocheńskiej Sceny Letniej

  Tegoroczny projekt Bocheńska Scena Letnia dobiega końca. Wiedzieliśmy, że to nastąpi, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko. Z tej okazji Stowarzyszenie „Kotłownia” gorąco zaprasza na najbliższy piątek, 29 sierpnia do bocheńskiego Amfiteatru Uzbornia, by przy dźwiękach muzyki spędzić wspólnie ten czas. A wieczór rozkręci zespół ALTERANTYWA z Nowego Targu, który zaserwuje nam szereg znanych utworów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Na finał usłyszymy utwory jednej z największych legend polskiej muzyki rozrywkowej zespołu REPUBLIKA w projekcie znanej krakowskiej grupy LATAJĄCE TALERZE w składzie z bochnianinem Sławkiem Puką. 

  2014-08-27 10:39; Jerzy Kruczek

 • „Bochniacy z pasją” - Stanisław Dębosz

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na jedenaste spotkanie z cyklu „Bochniacy z pasją”, podczas którego Stanisław Dębosz opowie o Polakach mieszkających na Litwie - 2 września 2014 r. o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. O tym, jak wiele się otrzymuje, otwierając drzwi swojego prywatnego świata na czekającego na to drugiego człowieka, jakie oblicza ma prawdziwa bieda i jakie skarby kryją w sobie serca, zdolności i patriotyzm Polaków na Litwie opowie podczas spotkania w Bibliotece. Będzie to zatem czas na rozmowę o pasji i misji, które tworzą całość. 

  2014-08-22 21:46; Anna Kawalec

 • 22.08 Przedostatni dzień koncertowy Bocheńskiej Sceny Letniej

  22 sierpnia to przedostatni dzień koncertowy w ramach Bocheńskiej Sceny Letniej w amfiteatrze Uzbornia. W piątkowy wieczór na BSL zadebiutuje młodziutka bocheńska formacja Piece of the Moon. Tuż po nich wystąpi zbierająca znakomite recenzje krakowska formacja CINEMON, która wskrzesi ducha lat 70-tych we współcześnie zaaranżowanych autorskich kompozycjach. Na zakończenie energetyczny funk, charyzmatyczny wokal i piękne, nieoczywiste teksty, czyli bardzo lubiana bocheńska grupa TIME FOR FUNK.

  2014-08-21 22:16; Jerzy Kruczek

 starsze