Bochnia i Sól

Lekki deszcz, 7°C
czwartek, 23.10.2014
Imieniny: Seweryn, Giedymin, Małogost

Kultura

 • 17.10 Klarnet i fortepian podczas koncertu w Chełmie

  17 października, w piątek, o godzinie 18-tej w Galerii Chełm, odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu "Muzyka na Via Regia". Zaprezentuje się wówczas w prawie godzinnym koncercie bardzo utalentowany klarnecista Tomasz Sowa, student krakowskiej Akademii Muzycznej i laureat wielu konkursów muzycznych. Akompaniować mu będzie na fortepianie Agnieszka Kopeć. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  2014-10-13 11:48; Janusz Sulisz

 • LXII Salon Artystyczno – Literacki z Eugeniuszem Molskim

  Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni zaprasza na LXII Salon Artystyczno – Literacki, którego gospodarzem będzie artysta, plastyk, ceramik i podróżnik Eugeniusz Molski - autor wystawy „Podróże z Aniołem. Serbia, Łotwa, Chorwacja, Słowacja” – 14 października 2014 r. godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

  2014-10-10 14:26; Anna Kawalec

 • III charytatywny koncert muzyki klasycznej i sakralnej

  Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja Biskupa i Fundacja Auxilium zapraszają na III charytatywny koncert muzyki klasycznej i sakralnej, który odbędzie się w Bazylice św. Mikołaja Biskupa w Bochni 12 października (niedziela) o godz. 15:30. Każdy z koncertów stanowi odrębną całość pod względem repertuarowym i doboru artystów. Głównym wykonawcą kompozycji jest prof. Krzysztof Latała. Towarzyszyć mu będą Dariusz Rybka na saksofonie i parafialny chór chłopięcy Pueri Cantores Sancti Nicolai pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka.

  2014-10-06 21:34; Janusz Sulisz

 • 1.10 Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Bibliotece

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Wojciechem Jagielskim, pisarzem, dziennikarzem, publicystą i korespondentem, mistrzem słowa i reportażu - 1 października 2014 r. (środa) o godz. 17:30 w sali klubu Biblioteki. Jego zainteresowania i serce prowadzą go zasadniczo w dwóch kierunkach: jeden to Afryka, drugi to Kaukaz i Azja Środkowa.

  2014-09-26 12:26; Anna Kawalec/Janusz Sulisz

 • W Galerii Chełm 25.09 wernisaż Teresy Mrugacz

  W najbliższy czwartek, 25 września o godzinie 17:00 w Galerii Chełm odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Teresy Mrugacz. Własną twórczość malarską prezentowała na wystawach, m. in.: w Bochni, Limanowej, Brzesku, Sieniawie, Biłgoraju, Tarnogrodzie, Miechowie, Krakowie, Nowym Wiśniczu oraz wśród brytyjskiej Polonii w Coventry. Wiele obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą - w Kanadzie, USA, Francji, Anglii i na Węgrzech. Wernisaż poprzedzi krótka część wokalno-muzyczna w wykonaniu: Stanisława Olejniczaka (baryton) i Piotra Kowala – fortepian.

  2014-09-23 13:08; Anna Kawalec

 • Rusza DKF „Maciste” - 29.09 „Lue Reed - Berlin”

  Kino Regis zaprasza na pierwsze, po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Maciste". Wrześniowy DKF będzie trzecim w tym roku odcinkiem cyklu „Na styku" i zostanie poświęcony  dokumentowi muzycznemu "Lue Reed - Berlin". Lou Reed uznany za jednego z ojców punka, glam rocka i rocka alternatywnego. tworzył utwory szokujące, drażniące estetycznie. Stał się ikoną pop-kultury. Grał przez ponad 50 lat. Największą sławę zdobył w późnych latach sześćdziesiątych z zespołem The Velvet Underground. Grupa zarządzana przez Andy'ego Warhola okazała się jedną z najbardziej wpływowych kapel w historii muzyki.

  2014-09-22 11:22; Anna Kawalec

 • 3 RAZY ŁÓŻKO – komedia małżeńska we wrześniu w Bochni

  On i Ona, mąż i żona w sypialni. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary. A wszystko pod jedną kołdrą. 27 września w Oratorium Św. Kingi bocheńska publiczność będzie mogła obejrzeć tę znakomitą komedię, która w humorystyczny sposób ukazuje codzienne rozterki każdego niemal małżeństwa.

  2014-09-08 14:18; Anna Kawalec

 • Que Passa zagra 13 września w Karczmie na wodzie

  Karczma na wodzie serdecznie zaprasza w sobotę, 13 września na koncert zespołu QUE PASSA. Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy, a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Na repertuar QUE PASSA składają się głównie autorskie kompozycje Jarka, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi muzycznemu zespół na koncertach z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów, tj: J.McLaughlin, AldiMeola, Ch.Corea, E.Gismonti, G.Nunez, A.Piazzola, Acoustic Alchemy...

  2014-09-09 12:03; Anna Kawalec

 • Narodowe Czytanie Sienkiewicza w Bochni [foto]

  W sobotę 6 września 2014 r. w Bochni, już po raz drugi odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie”, zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku czytanie poświęcone było „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W  naszym mieście organizatorami akcji byli, m.in. Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury.

  2014-09-07 10:13; Katarzyna Kawalec

 • Stanisław Dębosz na 11. spotkaniu z cyklu „Bochniacy z pasją”

  2 września Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni gościła Stanisława Dębosza na jedenastym spotkaniu z cyklu „Bochniacy z pasją”, podczas którego bocheński społecznik opowiadał o Polakach mieszkających na Litwie. Spotkanie to było wyjątkowym czasem na rozmowę o pasji, która ukierunkowana jest na budowanie świata dobroci i przyjaźni, świata w którym pomoc innym daje radość i satysfakcję a różne oblicza prawdziwej biedy nie przerażają, tylko mobilizują do działania.

  2014-09-04 23:43; Anna Sulisz

 starsze