Bochnia i Sól

Mgiełka, 15.8°C
poniedziałek, 1.09.2014
Imieniny: Idzi, Bronisław, Bronisława

Kultura

 • 29 sierpnia - Zakończenie Bocheńskiej Sceny Letniej

  Tegoroczny projekt Bocheńska Scena Letnia dobiega końca. Wiedzieliśmy, że to nastąpi, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko. Z tej okazji Stowarzyszenie „Kotłownia” gorąco zaprasza na najbliższy piątek, 29 sierpnia do bocheńskiego Amfiteatru Uzbornia, by przy dźwiękach muzyki spędzić wspólnie ten czas. A wieczór rozkręci zespół ALTERANTYWA z Nowego Targu, który zaserwuje nam szereg znanych utworów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Na finał usłyszymy utwory jednej z największych legend polskiej muzyki rozrywkowej zespołu REPUBLIKA w projekcie znanej krakowskiej grupy LATAJĄCE TALERZE w składzie z bochnianinem Sławkiem Puką. 

  2014-08-27 10:39; Jerzy Kruczek

 • „Bochniacy z pasją” - Stanisław Dębosz

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na jedenaste spotkanie z cyklu „Bochniacy z pasją”, podczas którego Stanisław Dębosz opowie o Polakach mieszkających na Litwie - 2 września 2014 r. o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. O tym, jak wiele się otrzymuje, otwierając drzwi swojego prywatnego świata na czekającego na to drugiego człowieka, jakie oblicza ma prawdziwa bieda i jakie skarby kryją w sobie serca, zdolności i patriotyzm Polaków na Litwie opowie podczas spotkania w Bibliotece. Będzie to zatem czas na rozmowę o pasji i misji, które tworzą całość. 

  2014-08-22 21:46; Anna Kawalec

 • 22.08 Przedostatni dzień koncertowy Bocheńskiej Sceny Letniej

  22 sierpnia to przedostatni dzień koncertowy w ramach Bocheńskiej Sceny Letniej w amfiteatrze Uzbornia. W piątkowy wieczór na BSL zadebiutuje młodziutka bocheńska formacja Piece of the Moon. Tuż po nich wystąpi zbierająca znakomite recenzje krakowska formacja CINEMON, która wskrzesi ducha lat 70-tych we współcześnie zaaranżowanych autorskich kompozycjach. Na zakończenie energetyczny funk, charyzmatyczny wokal i piękne, nieoczywiste teksty, czyli bardzo lubiana bocheńska grupa TIME FOR FUNK.

  2014-08-21 22:16; Jerzy Kruczek

 • Kolejne Muzyczne wieczory Pod Kominem

  Kopalnia Soli Bochnia serdecznie zaprasza na kolejne Muzyczne wieczory Pod Kominem. Najbliższe spotkanie w weekend 23 i 24 sierpnia 2014 r. rozpocznie się o 17:30. Wystąpią Grzegorz Kapcia i przyjaciele. Zaproszone przez bocheńskiego artystę zespoły będą prezentowały różne gatunki muzyczne. Można będzie podziwiać młode talenty, a także znanych bocheńskich i nie tylko artystów. Wstęp wolny!

  2014-08-20 10:34; Anna Kawalec

 • 23 sierpnia Ilustrowana Historia Kina Grozy w Amfiteatrze

  W sobotę, 23 sierpnia o 20:30 w Amfiteatrze na Uzborni odbędzie się ostatnie, czwarte spotkanie z cyklu „Ilustrowana historia kina grozy”. Tym razem znajdziemy się „Na ostrzu noża”. Prześledzimy krótko historię seryjnych morderców w filmowych slasherach. Spotkanie poprowadzi Jacek Dziduszko. Organizatorem spotkania jest Miejski Dom Kultury w Bochni i DKF Maciste. Wstęp na pokazy - wolny!

  2014-08-19 19:36; Anna Kawalec

 • Muzyczne wieczory pod kominem [foto]

  Kopalnia Soli Bochnia uruchamia cykl muzycznych wydarzeń w swoim letnim ogródku. W ramach „Muzycznych wieczorów pod Kominem” w najbliższy weekend 15, 16, 17 sierpnia od godz. 17.30 w letnim ogródku Kopalni Soli Bochnia przy ul. Campi 15 ze swoim recitalem wystąpią bocheńscy muzycy Grzegorz Kapcia i Tadeusz Apryjas. Letni ogródek kopalni to dobre miejsce na rodzinne wyjście na lody i kawę, czy spotkanie ze znajomymi.

  2014-08-12 11:06; Anna Kawalec

 • Wodowanie książki prof. D. Dudy [foto]

  13 sierpnia w bocheńskiej Bibliotece podczas spotkania wodowano najnowszą książkę prof. D. Dudy „Antoni Walerian Garnuszewski – Dyrektor Szkoły Morskiej w Tczewie w latach 1920-1929” – opowieść o człowieku niezwykle zasłużonym dla rozwoju polskiej żeglugi, autorze pierwszych polskich podręczników fachowych z zakresu budownictwa okrętowego, która ukazała się w serii „Księgi Floty Ojczystej” (61 tom). Laudację wodowanej książki wygłosiła Marta Krupska, podkreślając niezwykła zasługi dla rozwoju polskiej floty zarówno bohatera jak i autora książki. Matką chrzestną, która wygłaszając uroczystą formułę dokonała symbolicznego aktu „chrztu” książki,  została Małgorzata Rakoczy – Świder.

  2014-08-13 22:58; Anna Sulisz

 • Wystawa Jarosława Beresia w Małej Czarnej [foto]

  W czwartek 14 sierpnia w klubie Mała Czarna w Bochni została otwarta wystawa malarstwa Jarosława "Beńka” Beresia pod tytułem "Ja pacze". Inspiracje do swoich obrazów czerpie z polskich klasyków, głownie z Jacka Malczewskiego i Witkacego, ale w swojej drodze czasami idzie dalej, szukając własnego spojrzenia na twarze i ich znaczenia.

  2014-08-13 14:37; Janusz Sulisz

 • BSL: Trzy zespoły w amfiteatrze na Uzborni

  Organizatorzy Bocheńskiej Sceny Letniej zapraszają na kolejne wydarzenie muzyczne. W piątek, 8 sierpnia w amfiteatrze Uzbornia wystąpi, m.in. grupa DISPERSE z bocheńskim basistą Wojtkiem Famielcem oraz Jakubem Żyteckim - jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów młodego pokolenia. Disperse to swoiste połączenia progrocka, djentu, jazzu i muzyki fusion.Repertuar tego dnia będzie mienił się różnorodnością. Kolejny zespół The Perfumes zaprezentuje bowiem brudny pop/stylowy rock'n' roll, z kolei Grey Zone American Blues poprowadzi nas ścieżką najbardziej charakterystycznych odmian amerykańskiego bluesa.

  2014-08-05 20:16; Anna Kawalec

 • Uleczmy Świat - koncert dla Bangladeszu 9 sierpnia na Uzborni

  Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza na trzecią i zarazem ostatnią część ilustrowanej historii największych wydarzeń festiwalowych w dziejach muzyki pop. W trakcie sierpniowego spotkania - 9.08.2014, godz. 20:30 poznamy genezę i przebieg trzech wielkich świąt muzycznych, jakimi były niewątpliwie zorganizowany przez Georga Harrisona - Concert for Bangladesh, oraz dwa wielkie festiwale, zainicjowane przez Boba Geldofa i Migde'a Ure'a tj. Live Aid i Live 8.

  2014-08-01 12:34; Jerzy Kruczek

 starsze