Warsztaty z Kingą Sobieszczańską w bibliotece

dodano: 2017-02-02 16:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

Powiatowa_biblioteka_Bochnia_360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8 - 16 lat do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych metodą dramy, które poprowadzi Kinga Sobieszczańska - 6 lutego 2017 r. o godz. 11:00 w sali klubu Biblioteki.

kinga_sobieszczanska_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warsztaty z Kingą Sobieszczańską

Uczestnicy spotkania będą mogli osobiście doświadczyć pracy twórczej w oparciu o dramę i teatr. Gość Biblioteki Kinga Sobieszczańska jest pracownikiem Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, w czerwcu ubiegłego roku włączyła się w twórcze działania i inicjatywy towarzyszące rozwojowi warsztatów twórczego pisania dla dzieci i młodzieży, które prowadzi Dział Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki, prowadząc niezwykłe warsztaty metodą dramy, które na długo pozostały w pamięci uczestników. 

- Pragniemy kontynuować nasze spotkania z dramą i podzielić się z uczestnikami tym cennym doświadczeniem. Tych z was, którzy znajdą czas i ochotę na twórcze działania w czasie ferii zapraszamy na otwarte warsztaty. Sprawdźcie, jakim niezwykłym doświadczeniem może być wzięcie udziału w warsztatach dramy!
– zachęca Marta Krupska, inicjatorka i prowadząca warsztaty.


Kinga Sobieszczańska jest bardzo twórczym, zdolnym, wrażliwym na wartości kulturowe, edukacyjne i społeczne młodym naukowcem. Skończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą i pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako asystent, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz rozwijając pracę naukową związaną z dramą. Interesuje się dramą od czasów studenckich.

Problematyka pedagogiki twórczości jest w jej obszarze zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych. Ukończyła kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz, trenera i superwizora dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA oraz kurs aktorski w szkole Drama Studio. Jest członkiem amatorskiego teatru Bakałarz, który działa przy Uniwersytecie Pedagogicznym oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Instytucie Nauk o Wychowaniu UP. Doskonale zdaje sobie sprawę, że zarówno zajęcia wykorzystujące proste ćwiczenia teatralne jak i sam teatr, to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też miejsce gdzie naprawdę można spotkać się z samym sobą i doświadczyć relacji z drugim człowiekiem. 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...