Zatrzymano 28-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków

dodano: 2017-05-10 17:07 | aktualizacja: 2017-05-10 18:48
autor: AK | źródło: KPP w Bochni

narkotyki 26 kwietnia br. w Łapczycy policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni podjęli czynności służbowe wobec kierującego oraz pasażera samochodu osobowego marki BMW. Z uwagi na to, że z wnętrza samochodu wyczuwalny był zapach marihuany, Policjanci przeszukali pojazd oraz podróżujących nim mężczyzn.

narkotyki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W efekcie tej czynności, w jednej z kieszeni kurtki 28-letniego pasażera BMW policjanci ujawnili pakunek z zawartością suszu marihuany. Mężczyzna ten, chcąc uniknąć zatrzymania, uderzył policjanta, oraz szarpiąc go za ubranie, podjął próbę ucieczki, która okazała się bezskuteczna, ponieważ został szybko obezwładniony i zatrzymany. Drugi z mężczyzn został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie drogowe.
W toku dalszych czynności w sprawie, w miejscu zamieszkania zatrzymanego 28-latka policjanci znaleźli ukryte narkotyki w postaci 20 gram marihuany, 381 gram amfetaminy oraz 400 tabletek ecstasy o szacunkowej wartości czarnorynkowej blisko 25.000 złotych.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, na wniosek Policji, który został poparty przez prokuratora, Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W myśl art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, a z takim w tym przypadku mamy do czynienia, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

229 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...