Zatrzymano 28-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków

dodano: 2017-05-10 17:07 | aktualizacja: 2017-05-10 18:48
autor: AK | źródło: KPP w Bochni

narkotyki 26 kwietnia br. w Łapczycy policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni podjęli czynności służbowe wobec kierującego oraz pasażera samochodu osobowego marki BMW. Z uwagi na to, że z wnętrza samochodu wyczuwalny był zapach marihuany, Policjanci przeszukali pojazd oraz podróżujących nim mężczyzn.

narkotyki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W efekcie tej czynności, w jednej z kieszeni kurtki 28-letniego pasażera BMW policjanci ujawnili pakunek z zawartością suszu marihuany. Mężczyzna ten, chcąc uniknąć zatrzymania, uderzył policjanta, oraz szarpiąc go za ubranie, podjął próbę ucieczki, która okazała się bezskuteczna, ponieważ został szybko obezwładniony i zatrzymany. Drugi z mężczyzn został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie drogowe.
W toku dalszych czynności w sprawie, w miejscu zamieszkania zatrzymanego 28-latka policjanci znaleźli ukryte narkotyki w postaci 20 gram marihuany, 381 gram amfetaminy oraz 400 tabletek ecstasy o szacunkowej wartości czarnorynkowej blisko 25.000 złotych.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, na wniosek Policji, który został poparty przez prokuratora, Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W myśl art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, a z takim w tym przypadku mamy do czynienia, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Antena Funke YagiNX dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa Funke YagiNX. Zaprojektowana w Holandii...

129 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...