Goście z Bad Salzdetfurth odwiedzili Bochnię

dodano: 2017-05-10 17:16
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Bad Salzdetfurth 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury miejsce miało otwarcie wystawy pn. „Bad Salzdetfurth przedstawia się - Sól łączy”, w którym udział wzięła oficjalna delegacja i przedstawiciele Muzeum Solnego w Bad Salzdetfurth. Oprócz gospodarzy naszego miasta i powiatu, obecni byli radni Rady Miasta, dyrektorzy szkół i jednostek miejskich oraz mieszkańcy Bochni.

Bad Salzdetfurth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy podkreślić, że duży wkład pracy w realizację wystawy włożyli Rolf Jacobs – szef kultury w Bad Salzdetfurth oraz pracownicy Muzeum Solnego na czele z jego dyrektorem Janem Ludygą. Organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali na tę okoliczność specjalne foldery w j. polskim pt. „Bad Salzdetfurth - miasto warte zwiedzania”.
 

Podczas wydarzenia dyrektor Muzeum im. St. Fischera - Jan Flasza otrzymał statuetkę św. Barbary za wspieranie i rozwój współpracy między muzeami i miastami – Bochnią i Bad Salzdetfurth. Jest to nagroda honorowa, nadawana za szczególne osiągnięcia przez Muzeum Historii Miasta i Górnictwa Soli Potasowej w partnerskim mieście. Wzajemną współpracę między muzeami, a następnie miastami już ponad 20 lat temu zapoczątkowali Jan Flasza i Jan Ludyga.
 

Podczas oficjalnych spotkań roboczych podkreślano wagę wzajemnych kontaktów i współpracy, a nade wszystko uczenie się od siebie nawzajem. Burmistrz Bad Salzdetfurth cały czas podkreślał, jak Bochnia pięknieje i że z każdym swoim pobytem dostrzega wiele zmian w Solnym Grodzie.
 

Delegacja niemiecka zaszczyciła swoją obecnością również obchody Konstytucji 3 Maja w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia, gdzie w swoim wystąpieniu burmistrz Henning Hesse po raz kolejny podkreślał piękno naszego miasta, dziękował za gościnność bochnian, szczególnie podkreślając szkolną i sportową wymianę młodzieży pomiędzy naszymi miastami. Za słowa o tym, jak ważne jest, aby właśnie nasze młode pokolenia nawiązywały przyjaźnie - bo przecież to właśnie oni są naszymi następcami, którzy już niedługo decydować będą o kierunkach rozwoju zarówno Bochni jak i Bad Salzdetfurth - otrzymał rzęsiste brawa od mieszkańców Bochni, uczestniczących w obchodach Święta Konstytucji.
 

Niemieccy goście, oprócz naszego miasta, zwiedzili również część Małopolski: Kraków, Zamek w Nowym Wiśniczu oraz Lipnicę Murowaną z kościołem św. Leonarda – obiektem wpisanym na listę UNESCO.
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy przygotowanej przez nasze Miasto Partnerskie pn. „Bad Salzdetfurth przedstawia się - Sól łączy” do małej sali kinowej w Miejskim Domu Kultury do 30 czerwca 2017 r. w godzinach pracy MDK. Warto zobaczyć, jak rozwijało się przez wieki i jak wygląda dzisiaj nasze Miasto Partnerskie.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

59 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...