55. Małopolski Wyścig Górski

dodano: 2017-06-02 17:12
autor: AK | źródło: Małopolski Wyścig Górski

55. Małopolski Wyścig Górski Tradycyjnie już w połowie czerwca kolarzy czeka jedno z największych wyzwań w Polsce - staną oni w szranki w ramach 55. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który rzecz jasna poprzedzi widowiskowe Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa.

55. Małopolski Wyścig Górski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tegoroczny Małopolski odbędzie się w terminie 9-11 czerwca, a jego nieoficjalnym prologiem będzie kolarskie kryterium rozgrywane 8 czerwca w samym sercu Krakowa. Składać się ono będzie w pierwszej części z 27 okrążeń Rynku Głównego, co stanowi dystans ok. 18 kilometrów. W finale najlepsza dwunastka zawodników przystąpi wyścigu eliminacyjnego, który wyłoni zwycięzcę. Przed rokiem równych sobie nie miał w tej konkurencji Andrzej Bartkiewicz z Wibatech Fuji, odskakując rywalom na samym początku eliminatora i uciekając przed nimi przez cału dystans.

Wyniki kryterium w Krakowie nie będą wliczały się do klasyfikacji generalnej MWG, jednak wyłoni ono pierwszych liderów poszczególnych klasyfikacji.

Dzień po zaciętej walce w cieniu krakowskich Sukiennic, peleton zbierze się w urokliwej Alwernii, skąd wyruszy na trasę 1. etapu Małopolskiego. Liczący 123 kilometry odcinek zapętlony będzie częściowo wokół miejscowości startowej, zmuszając zawodników do trzykrotnego zmierzenia się z podjazdem pod Grojec, gdzie wyznaczona została górska premia. Tego dnia peleton finiszować będzie na rynku w Trzebini. 

W sobotę kolarze wyruszą spod centrum logistycznego 7R w Kokotowie, by po pokonaniu 143 kilometrów dotrzeć na rynek w Starym Sączu. To będzie wymagający, selektywny etap prowadzący przez premiowane podjazdy pod Krzyworzekę, Górę Św. Jana, Wilkowisko, Pogorzelisko i Ostrą, skąd do mety pozostanie 40 kilometrów.

Finałem 55. MWG będzie etap spod Chochołowskich Term do Nowego Targu. Raptem 113 kilometrów, ale na nich aż sześć premiowanych podjazdów. Peleton ścigać się będzie na rundzie przebiegającej przez Muszynę, Skrzypne, Pitoniówkę i Szaflary. Po zjeździe z okrążenia kolumna wyścigu skieruje się w stronę Nowego Targu, pokonując ostatnie kilometry.

Trasa zbliżającego się Małopolskiego Wyścigu Górskiego zapowiada się ciekawie. Jeśli tylko kolarzy nie opuści motywacja do ścigania, zapowiada się na kolejny, emocjonując wyścig po małopolskich wzniesieniach. 

Trasa 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego:
  • 1. etap - 9 czerwca: Alwernia - Trzebinia, 123 km 
  • 2. etap - 10 czerwca: Kokotów/Centrum Logistyczne 7R - Stary Sącz, 143 km
  • 3. etap - 11 czerwca: Chochołowskie Termy - Nowy Targ, 113 km
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii W Małopolsce
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum Robust

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...