Uczniowie Mechanika na wymianie w Buchen

dodano: 2017-06-07 17:00
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Buchen wymiana Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wrócili z Buchen w Niemczech, gdzie realizowali druga część projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Buchen wymiana


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas pobytu młodzież zwiedziła Parlament Europejski w Strassburgu, uniwersyteckie miasto Heidelberg z zamkiem o niezwykłej historii, stolicę landu Badenia Wirtembergia-Stuttgart oraz jaskinię krasową w dzielnicy Buchen - Eberstadt.

Ponadto polskim uczniom w humorystyczny sposób zostało przedstawione samo Gimnazjum w Buchen, a w czasie „rajdu po mieście” zwrócono uwagę na szczególnie ciekawe detale z historii i architektury miasta, uczniowie byli też podejmowani przez przedstawicieli władz miejskich. Część edukacyjną w Buchen zakończyły odwiedziny w sąsiadującą zgimnazjum Zentralgewerbeschule Buchen (Centralną Szkołą Zawodową). Młodzi ludzie mieli również możliwość poznania życia rodzinnego, tradycji niemieckich, niemieckiej kultury a przede wszystkim podnoszenie sprawności językowych.
 

Warto dodać, że w czasie spotkania w ratuszu zastępca dyrektora szkoły wyraził radość ze spotkania i zaapelował do młodzieży, aby wyrzucili do lamusa publikowane i nagłaśniane przez media wzajemne uprzedzenia bo wymiana młodzieży i bezpośrednie kontakty młodych ludzi są nieprzecenioną okazją do budowania jedności Europy.

Opiekunowie grupy polskiej: Kinga Struzik i Alina Mirek oraz grupy niemieckiej: Barbara Miksch i Stefan Sengenberger włożyli sporo pracy w to, by młodzież obu krajów wzajemnie się poznała i dobrze wykorzystała czas przeznaczony na realizację całego programu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Moduł HD+ z pakietem Eurosport z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

520 zł Więcej...