8.07 Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia

dodano: 2017-07-05 15:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

Letni_piknik_8_07_2017_360px.jpg W wakacyjną sobotę 8 lipca 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci z rodzicami i dziadkami do Parku Uzbornia na Letni Piknik Literacki, start o godz. 15:00

Letni_piknik_8_07_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Będzie to kolejna impreza plenerowa organizowana w ramach projektu „Czy Drogie jest CzyTanie?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W programie pikniku, którego nazwa jest nieprzypadkowa, zaplanowano wypoczynek na świeżym powietrzu, połączony z degustacją. Pyszne i zdrowe przekąski oraz napoje przygotują najmłodsi uczestnicy wydarzenia w czasie warsztatów kulinarnych, które poprowadzą promotorzy zdrowego trybu życia, autorzy bloga Zabawa w Gotowanie. Wszystkich amatorów gotowania  i zdrowego odżywiania się zapraszamy na godzinę 15:00 do amfiteatru.

Następnym punktem programu, o godzinie 17:00 będzie spektakl promujący czytelnictwo „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” przygotowany przez aktorów Teatru Maska. Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas wczesnoszkolnych. O godz. 18:00 w parku pojawią się Piraci, którzy poprowadzą zabawy, konkursy oraz bitwę morską. Podczas Letniego Pikniku Literackiego nastąpi rozwiązanie i wręczenie nagród zwycięzcom w konkursie na „Internetowy mem książkowy”.

Podobnie, jak w czasie Majówki Literackiej, obok amfiteatru zostanie zaaranżowana „zielona czytelnia”, w której odbędzie się happening czytelniczy - wszyscy uczestnicy będą mogli czytać książki tradycyjne lub e-booki na smartfonach. Zostaną tam również przeprowadzone mini konkursy literackie. 
Wydarzenie organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, wspierana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Bochni oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”. Zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Matrix HDMI-4x2 4K

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejścia - 2 wyjścia (zgodny z...

290 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...