Szczepan Brzeski wyruszy na Mount Everest

dodano: 2018-04-04 15:11
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Szczepan Brzeski 3 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona wyprawie Szczepana Brzeskiego na Mount Everest. Pochodzący z Bochni podróżnik i pasjonat gór wysokich Szczepan Brzeski od 2012 roku realizuje projekt „Korona Ziemi” (9 szczytów). Ma na swoim koncie 8 z nich, m.in.: Denali na Alasce, antarktyczny Masyw Vinsona, Piramidę Carstensz w Papui. Do ukończenia projektu brakuje mu już tylko Mount Everest.

Szczepan Brzeski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 maja 2017 roku Bochnianin wspiął się na wysokość 8800 m n.p.m. (wys. tzw. Stopnia Hillary'ego, Igloo Everest Expedition 2017), ale ze względów logistycznych niestety zdobycie szczytu musiał odłożyć w czasie. W tym roku ponownie rusza na najwyższy szczyt Himalajów, mając tym samym szansę zostać jedną z 22 osób w historii polskiej wspinaczki wysokogórskiej, która zdobyła Górską Koronę Ziemi.

Wspólnie ze Szczepanem na wyprawę wyruszy jego partnerka z Everteam, pochodząca z Rzeszowa – Sylwia Bajek, która na swoim „górskim koncie” ma m.in. Wierzchołek Południowy Mount Everest, Denali, Island Peak, Gran Paradiso. W tym roku pragnie wspiąć się na szczyt Lhotse jako czwarta, najmłodsza Polka w historii.

Patronat nad wyprawą, która rozpocznie się już 8 kwietnia, objęli starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Obecni podczas konferencji włodarze powiatu i miasta wspólnie życzyli podróżnikom sukcesu w tegorocznej wspinaczce, jednocześnie, mając na uwadze ostatnie doniesienia medialne, rozwagi w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyprawy można śledzić na stronie www.everteam.pl oraz na profilu Facebook.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

18 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...