Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Bochni

dodano: 2014-05-09 07:45 | aktualizacja: 2014-05-09 09:34
autor: Anna Kawalec | źródło: inf.wł/PiMBP

Biblioteka Bochnia Bocheńska Biblioteka i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bochni zorganizowali coroczne spotkanie z okazji święta ludzi książki - Dnia Bibliotekarza, które odbyło się 6 maja 2014 r. w sali klubu Biblioteki. Dzień Bibliotekarza rozpoczyna w całym kraju obchody Tygodnia Bibliotek, które trwają do 15 maja. W tym roku obchodzonego pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką, która stanowi centrum wymiany międzypokoleniowej, w bibliotece doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość. Na bibliotecznych półkach odnaleźć można zarówno historyczne dzieje i świadectwa dawnych wieków, jak i współczesne teksty, a nawet opowieści futurystyczne. Starodawne druki mogą bez przeszkód współistnieć obok nowoczesnych technologii, audio czy ebooków. Czytelnik w każdym wieku odnajduje w bibliotece skarbnicę wiedzy, przyjemność obcowania z piękną literaturą, czy cenne świadectwa minionych pokoleń. 2014 rok jest szczególnie ważny dla polskich bibliotekarzy, którzy obchodzą jubileusz 650 – lecia zawodu bibliotekarza w Polsce toteż cały rok będzie przebiegać pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę o zawodach związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książek.

Na bocheńskie obchody Dnia Bibliotekarza przybyli nie tylko ludzie zawodowo związanych z książką, lecz również przedstawiciele władz miasta: burmistrz Stefan Kolawiński i przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Ścisło, powiatu - dyrektor Ireneusz Sobas, zaprzyjaźnionych instytucji, stowarzyszeń i przyjaciele Biblioteki. Podczas referatu „650 lat zawodu bibliotekarza w Polsce” Dorota Rzepka zaprezentowała sylwetki najwybitniejszych polskich bibliotekarzy ze szczególnym uwzględnieniem bibliotekarzy wywodzących się lub pracujących w Bochni.

Uroczystość zakończył koncert bocheńskich artystów Sary Rynowskiej (wokal) i Bartłomieja Krawczyka (gitara basowa). Sara Rynowska jest absolwentką bocheńskiej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki. Bartłomiej Krawczyk studentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Słuchaczy zachwycili piękną, niezwykle nastrojową interpretacją piosenek rockowych i jazzowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...