OnetKonekt Satelita w praktyce

dodano: 2003-09-15 10:42 | aktualizacja: 2003-09-15 14:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: http://konekt.onet.pl/satelita

Onet-Konekt-Satelita_logo_s.jpg OnetKonekt Satelita to usługa umożliwiająca korzystanie z szerokopasmowego dostępu do Internetu przez satelitę Astra. Przeznaczona jest dla wymagających użytkowników, którzy nie mieli możliwości skorzystania z oferty szybkiego dostępu do Internetu i wykorzystują dostęp wdzwaniany, SDI lub sieć komórkową. OnetKonekt Satelita korzysta z transpondera 107 o częstotliwości 12,545H satelity Astra 1G - 19,2E. W ramach tej usługi zapowiadany jest stream TVN24 i innych kanałów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa satelitarnego dostępu do Internetu OnetKonekt Satelita opiera się na wykorzystaniu dwu kanałów do przesyłania danych:

- kanału zwrotnego - którym użytkownik wysyła dane (tzw. "zapytania o dane"). Najczęściej rolę tę pełnią: popularny dial-up, ISDN, łącze stałe, GPRS, itp.

- kanału satelitarnego - którym użytkownik otrzymuje dane z wykorzystaniem bardzo szybkiej transmisji satelitarnej, pozwalającej nawet na 10-krotne przyspieszenie pobierania danych, w porównianiu do tradycyjnego połączenia telefonicznego (dial-up).

Korzystanie z Internetu za pośrednictwem OnetKonekt Satelita wygląda w skrócie następująco:

- użytkownik klika link, aby dostać się do określonej strony lub ściągnąć dane;
- zapytanie o dane jest przesyłane np. połączeniem dial-up do centrum satelitarnego Astra;
- centrum satelitarne pozyskuje żądaną treść (np. stronę) z Internetu i wysyła ją do użytkownika drogą satelitarną z prędkością 200, 400 lub 600 kb/s (w zależności od zakupionego przez niego pakietu):
# wyłącznie kanałem satelitarnym - jeśli użytkownik wykorzystuje sieć komórkową (GPRS) jako kanał zwrotny, dane nie będą do niego wysyłane tym kanałem (w ten sposób unika dodatkowych opłat naliczanych przez operatorów komórkowych za wielkości transferu danych)
# kanałem satelitarnym i jednocześnie kanałem zwrotnym - jeśli użytkownik korzysta z dostępu wdzwanianego (Dial-Up) lub innego łącza (np. stałego) jako kanału zwrotnego, dane będą do niego wysyłane również z wykorzystaniem tego kanału;

- Użytkownik odbiera transmisję satelitarną poprzez antenę, oraz modem satelitarny zamontowany w komputerze - urządzenie DVB/IP.

Do korzystania z usługi OnetKonekt Satelita, nalezy posiadać:
1. antenę satelitarną min. 60-70cm z konwerterem Universal (Single lub Twin) ustawioną na satelitę Astra 1 - 19,2E;
2. modem satelitarny, czyli karta DVB-PCI do wnętrza komputera PC lub zewnętrzne urządzenie na USB do laptopów
3. dotychczasowe połączenie z Intenetem (to, które ma być przyspieszone - może być dzwonione, SDI lub GPRS, ale nie opłaca się przy posiadaniu Neostrady!)
4. komputer klasy PC.

Interesujące jest to, że OnetKonekt Satelita, to nie tylko szybki Internet, bo posiadanie karty DVB-PCI daje możliwość oglądania wielu cyfrowych kanałów z satelitów (Astra i Hot Bird), a dodatkowo abonenci tej usługi będą mogli korzystać ze streamu (czyli nie jako DVB!) informacyjnego kanału TVN24. Planowane są kolejne kanały, w tym kanały ...Premium - nie ma informacji jakie! Niestety podczas korzystania z szybkiego Internetu nie ma możliwości jednoczesnego oglądania kanałów cyfrowych, poza TVN24.

Usługa OnetKonekt Satelita jest podpięta do niemieckiej T-DSL via Satellit na jednym transponderze 107 Astry 1G - 19,2E (SR=22000, FEC=5/6), ale dzięki możliwościom analizowania na bieżąco korzystania przez userów z tej usługi, Astra może swobodnie zapewnić prędkość wykupioną przez abonenta (gwarancji jednak nie ma!) poprzez inne transpondery lub przez "przycinanie dostępu" użytkownikom, którzy ściagają zbyt dużo plików (jesli idzie to już w gigabajty).

W ramach promocji nabywcom usługi OnetKonekt Satelita oferowane są karty PCI w cenie już od 299 zł (z VAT) oraz modemy USB w cenie od 499 zł (z VAT). Karty DVB-PCI dostarcza Hauppage, przy czym można zastosować inne karty tego typu np. Sky Star 2, która jest w cenie 300-350zł, ale daje możliwość softwarowej emulacji niektórych kodowanych kanałów, w tym Cyfrowego Polsatu.

Zakup kart DVB-PCI:
karty Sky Star 2 i Technotrend

Cennik z promocjami, czyli za ile kupić OnetKonekt Satelita:
cennik usługi OnetKonekt Satelita

Firmy instalacyjne:
znajdź instalatora usługi OnetKonekt Satelita

Lista kanałów niekodowanych z Astry:
Cyfrowe kanały FTA z Astry

Lista wszystkich kanałów z Astry:
Kanały na Astrze 19,2E

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...