Wkrótce cyfrowy nadajnik w Poznaniu?

dodano: 2003-10-14 23:48 | aktualizacja: 2003-10-14 23:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sensor

dvb_t_logo_sk.jpg Według zapowiedzi firmy Sensor z Wrocławia wkrótce ma ruszyć testowa cyfrowa emisja z naziemnego nadajnika na teren Poznania i okolicy. To kolejny krok cyfrowej transmisji naziemnej DVB-T w Polsce, a zapowiadanych jest aż 8 testowych przekazów z nadajników w większych miastach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co prawda daleko nam do tempa Niemców czy Brytyjczyków, ale powoli zaczyna przyspieszać DVB-T w Polsce. Wiadomo, że wkrótce rozpocznie się ich instalacja, a najprawdopodobniej w Poznaniu wystartuje pierwszy z ośmiu zapowiadanych nadajników. Potem kolejne duże miasta i aglomeracje, w tym Śląsk i Kraków. Są już nadajniki DVB-T w Warszawie i Wrocławiu. Testowano w Łodzi.

Ruszyła już sprzedaż odbiorników Humax do naziemnej cyfrówki - firmy Sensor i Hollex sprzedały już pierwsze tunery tego typu. Kolejne zagraniczne firmy są bardzo zainteresowane polskim rynkiem DVB-T, a potencjalny rynek jest oceniany na 1 mln odbiorników DVB-T do 2008 roku!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...