TB+ rosyjski kanał z Londynu

dodano: 2003-10-26 13:14 | aktualizacja: 2003-10-26 14:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandnews

otv_logo_small.gif Od połowy grudnia rozpocznie się emisja nowego rosyjskiego kanału TB+ z London Playout Centre. Przekaz satelitarny realizowany będzie przez satelitę Hot Bird 2 - 13E. TB+ jest rozszerzeniem na Europę działań stacji OTV z Ekaterynburga, która emitowała programy BBC World tłumaczone na rosyjski.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy kanał satelitarny po rosyjsku TB+ z 80 procentowym udziałem programów pochodzących z BBC World zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku. Nazwano go TB+, a przez satelitę Hot Bird 2 ma trafić do 65 milionów gospodarstw korzystających z usług sieci kablowych, 28 milionów domów z DTH i 2 milionów pokoi hotelowych w Europie, włącznie z krajami Bliskiego Wschodu oraz byłego Związku Radzieckiego.

Według dyrektora naczelnego Thomasa Puskasa stacja TB+ , powstała na bazie projektu z ubiegłego roku, gdy OTV - regionalna stacja w rosyjskim mieście Ekaterynburg, zaczęła emitować programy BBC World. Puskas zdecydował się rozszerzyć ten projekt przez wejście nie tylko na rynek rosyjski, ale także dla Rosjan żyjących w Europie i na Bliskim Wschodzie (Izrael).

TB+ zainteresowany jest też polskim rynkiem - zwłaszcza chodzi o sieci kablowe, choć kto wie, czy nie byłoby zainteresowania wśród rosyjskojęzycznych abonentów polskich platform. W końcu ani Cyfra+, ani Cyfrowy Polsat nie pokusiła się o włączenie rosyjskiego kanału do swojej oferty. Szkoda, że przyglądają się uważniej temu co robi skandynawski Viasat...

Początkowo TB+ będzie codziennie transmitować przez 12 godzin, ale na wiosnę 2004 roku ma to być już całodobowa emisja. Interesujące mają być informacje BBC przekazywane po rosyjsku na bieżąco.

Przykładowa ramówka kanału OTV:
program OTV
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...