Rosyjski CNN do końca roku

dodano: 2003-11-09 17:51 | aktualizacja: 2003-11-09 19:07
autor: Anna Sulisz | źródło: TV net

russia_sk.jpg Całodobowy, informacyjny kanał określany mianem rosyjskiego CNN zostanie uruchomiony do końca roku przy pomocy państwowego holdingu medialnego VGTRK, kierowanego z rosyjskiego rządu. Nowy kanał nie wejdzie jednak w skład samego holdingu, który tylko pomoże w jego utworzeniu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednym z kierowników nowego rosyjskiego kanału informacyjnego zostanie Grigorij Kriczewskij, który wcześniej kierował informacjami w NTV i TVS. Kilka miesięcy temu powstała specjalna firma, która jest odpowiedzialna za ten telewizyjny projekt.

Całodobowy kanał informacyjny po rosyjsku, to było marzenie Olega Dobrodejewa, który przyszedł z NTV do państwowego holdingu VGTRK. Przypomnieć warto, że latem 2001 roku, to właśnie VGTRK kupiło 1,8 proc. akcji znanego kanału informacyjnego EuroNews, by w 2002 roku dokupić akcji EuroNews i mieć ich 16 proc. W 2002 roku planowano rozpoczęcie transmisji całodobowej, rosyjskiej wersji Euronews. Dla tego celu przeznaczono nawet naziemną częstotliwość w Moskwie, ale później pomysł upadł.

Trudniej i kosztowniej jest uruchomić własny kanał informacyjny niż skorzystać z gotowych rozwiązań zagranicznego kanału. Jednak własny kanał daje o wiele większe możliwości w przyszłości i niezależność od zagranicy. To wpłynęło zapewne na powstanie "rosyjskiego CNN".

Koszty uruchomienia "rosyjskiego CNN" tylko w części technicznej ocenia się na 5-15 milionów dolarów. Łączne koszty ocenia się jednak na 30 milionów dolarów. Według ekspertów, by opanować najważniejszą dla powodzenia kanału moskiewską widownię, nie wystarczy tylko naziemne nadawanie, ale także wejście do sieci kablowych w Moskwie, w tym do sieci Моstеlekom. "Rosyjski CNN" ma trafić także do platform cyfrowych na satelitach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...