NTV Plus zaprzecza

dodano: 2003-11-11 10:47 | aktualizacja: 2003-11-11 11:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: MG/FT

ntv_plus_new_tv.jpg Gazprom Media, spółka macierzysta rosyjskiej telewizji NTV zdementowała informacje prasowe New York Timesa, że zamierza sprzedać NTV Plus firmie News Corp., ale przyznała się do rozmów z Rupertem Murdochem na początku tego roku. Wiele serwisów podało nawet, że NTV Plus już zostało sprzedane, co jest nieprawdą.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedstawiciel Gazprom Media, medialnego ramienia rosyjskiego potentata i dostawcy gazu - Gazpromu, który posiada NTV, stanowczo zaprzeczył, że NTV Plus zostanie sprzedane News Corp., ale nie przekreślił możliwości prowadzenia rozmów o sprzedaży mających miejsce w najbliższej przyszłości:

"Do dzisiaj Gazprom Media nie prowadził żadnych negocjacji dotyczących sprzedaży udziałów w NTV Plus" spółka powiedziała w dwuznacznym bilansie, który nie .

Szef Gazprom Media, Aleksander Dybal, przyznał się, że rozmowy między dwoma spółkami miały miejsce,a le na początku roku - określił je jako konsultacje, a nie negocjacje czy sprzedaż.

Spekulacje New York Timesa na temat przejęcia NTV Plus przez News Corp. oparte były na informacjach od informatorów z obu spółek, które wskazały nawet wartość transakcji wartej 200 mln dolarów. Z informacji tak precyzyjnych wydawało się, że News Corp. zyskuje kontrolę nad NTV Plus i śmiało wchodzi na rosyjski rynek medialny.

Rzeczniczka News Corp. stwierdziła, że informacja była "bezprzedmiotowa", sugerując w ten sposób, że jeszcze do niczego nie doszło, ale plany są. Inna sprawa, że do marcowych wyborów prezydenckich w Rosji na pewno nie zostaną podjęte konkretne decyzje w sprawie NTV Plus.

Murdoch ma we wschodniej Europie firmę News Corp. Europe, która jest obecna w Rosji, ma stację telewizyjną w Bułgarii oraz działa na rynku reklamowym w Rosji i ...Polsce.

Kto wie, czy polski rynek medialny też nie jest w kręgu zainteresowań Murdocha, tylko tego jeszcze nie zauważono w News Corp., uważając nasz rynek za mało interesujący.

Rosja wydaje się za to ważniejsza ze względów stategicznych i politycznych oraz ma więcej potencjalnych odbiorców (widzów). Mimo tego, to w Polsce jest więcej abonentów platform cyfrowych - dużo ponad 1 mln (nielicząc dużej liczby użytkowników własnych odbiorników FTA/CI) podczas, gdy NTV Plus do końca roku będzie ich mieć 200-230 tysięcy. Rosyjskim rynkiem interesują się Skandynawowie z MTG (Viasat) oraz News Corp. Murdocha - Polska pozostaje na razie na uboczu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...