AEPOC - antypirackie plany na 2004

dodano: 2003-12-17 09:40 | aktualizacja: 2003-12-17 10:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: AEPOC

aepoc_logo_sk.jpg 16 grudnia antypiracka organizacja AEPOC - European Association for the Protection of Encrypted Works and Services, na corocznym spotkaniu w Brukseli zdefiniowała swoje plany antypirackich działań na 2004 rok. 31 członkiem AEPOC została francuska firma Aston Group.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na corocznym spotkaniu w Brukseli AEPOC, zdefiniował plany na rok 2004. Organizacja skupi się na adaptacji i wymuszeniu wprowadzenia dalszych przepisów prawnych dla zwalczania elektronicznego piractwa oraz ich stosowania, zwłaszcza przez nowych członków Unii Europejskiej, w tym także Polskę.

AEPOC też dostarczy wykwalifikowanego podejścia do raportu w sprawie Conditional Directive Access, aktualnie przygotowanego przez Komisję Europejską. Dodatkowym punktem na którym skupi się AEPOC w 2004 roku będzie piractwo pojawiające się na poziomie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz płatnych usługach IP.

Rozszerzenie Unii Europejskiej o kolejnych 10 państw, co nastąpi 1 maja 2004 roku stawia pod znakiem zapytania antypiracką politykę we wszystkich krajach Unii. Raport Komisji Europejskiej (Comprehensive Monitoring Report on the State of Preparedness for EU Membership) z listopada 2003 roku w tej sprawie wskazuje na zakres problemów piractwa w przyszłych państwach UE.

Poddano analizie stosunkowo wysoki stopień naruszenia intelektualnych praw własności i piractwa w porównaniu do aktualnych członków Unii Europejskiej. Według Komisji sytuacja taka istnieje mimo, że przystępujące kraje zaadoptowały konieczne prawodawstwo dla ochrony intelektualnych i przemysłowych praw własności oraz wzmocniły odpowiednie służby, które miałyby stać na straży prawa w tym względzie.

W 2004 roku AEPOC będzie wskazywać Komisji Europejskiej przypadki poszczególnych krajów, by ta wymagała zwiększenia walki z piractwem i fałszerstwami. AEPOC uważa, że przyszłe państwa członkowskie UE muszą wyraźnie zwiększyć wysiłki, by szybko zwalczyć piractwo.

W 2004 roku AEPOC i jego członkowie będą kontynuowali prace nad wprowadzaniem i wymuszeniem istniejącego w UE prawodawstwa przez ułatwianie komunikacji między przemysłem i urzędnikami, jak również przez tworzenie świadomości społecznej dla istniejącego zjawiska piractwa. W tym duchu AEPOC wita pełne wprowadzanie Dyrektywy 1998 dla prawnej ochrony elektronicznych płatnych usług (EU Directive 98/84) przez wszystkie państwa członkowskie, które został uzupełniony przez adaptację prawodawstwa przez Belgię, Grecję, Luksemburg i Hiszpanię w 2003 roku.

W 2003 antypiracka organizacja AEPOC wzmocniła się o siedmiu nowych członków, których teraz jest już łącznie 31. Na spotkaniu w Brukseli byli przedstawiciele Canadian Association Broadcasters CAB oraz Coalition Against Theft Signal Satellite CASST.

CASST zrzesza nadawców, dostawców programów oraz ich dystrybutorów w Ameryce Północnej. CASST udanie walczy z piractwem satelitarnym i kablowym w Kanadzie. Konkretne skutki były możliwe dzięki społecznej i politycznej zgodzie na działania antypirackie oraz koordynacji tych działań. Biorąc pod uwagę globalny charakter elektronicznego piractwa na spotkaniu uzgodniono, że CAB i CASST oraz AEPOC będą ściślej współpracować.

Podczas spotkania w Brukseli w poczet członków AEPOC przyjęto paryską firmę Aston Group, znaną z produkcji modułów AstonCrypt CI, która staje się trzydziestym pierwszym członkiem AEPOC.

Następne spotkanie AEPOC odbędzie się w Paryżu w marcu 2004 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...