Moduł IceCrypt CI Green nieprędko

dodano: 2003-12-30 15:12 | aktualizacja: 2003-12-30 16:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: Cardmania

Icecrypt_green_sk.jpg Zapowiadany moduł uniwersalny IceCrypt CI Green typu Common Interface chyba nieprędko trafi na europejski rynek ze względu na techniczne problemy związane z pogodzeniem kodowania aż czterech kanałów erotycznych dla dorosłych. Nie podano terminu pojawienia się i ceny IceCrypt Green CI CAM.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie na rynku są moduły IceCrypt CI CAM:

- IceCrypt Black CAM z całodobowym, erotycznym kanałem Free-X TV bez karty. Jest też kilka innych modułów o identycznych możliwościach, zwykle różniących się tylko nalepką: Free-X TV CAM, Skycrypt CAM, Zeta CAM itd. Na razie nie ma informacji na temat ograniczenia czasowego odbioru kanału Free-X TV. To najczęściej kupowany moduł CI na polskim rynku, ale nie radzimy zastępować nim oryginalnego modułu CI dla kart Cyfry+, czyli AstonCrypt CI v1.05!

- IceCrypt Red CAM z półrocznym abonamentem kanału Don't Panic, ale tutaj bez całodobowego Free-X TV. Don't Panic aktywowany przy pierwszym umieszczeniu modułu w odbiorniku! Poza tym jest to normalny moduł uniwersalny z problemami, jak inne IceCrypt CI CAM (mowa o kartach oryginalnych Cyfry+) - zainteresowanie tym modułem jest małe!- IceCrypt Blue CAM z półrocznym Don't Panic i Free-X TV, czyli połączenie możliwości IceCrypt Black CAM i Icecrypt Red CAM. Moduł ten od 24 listopada 2003 roku ma nowe oprogramowanie i Don't Panic, z którym wcześniej były problemy, teraz jest już dekodowany bez zarzutu. Zainteresowanie tym modułem bardzo wzrosło!

Najlepszy IceCrypt Green CAM miał mieć jeszcze dwa nieznane z nazwy kanały erotyczne, ale techniczne problemy z aktywacją abonamentu na poziomie samego modułu (kart się wtedy nie stosuje) opóźniły jego pojawienie się na rynku. Na razie nie podano terminu pojawienia się tego modułu, ani jego ceny. Dwa kolejne kanały erotyczne SCT i X Dream TV szykują własne moduły CI, by przyciągnąć abonentów do erotyki tak, jak uczynił to Free-X TV na Astrze i Hot Birdzie.

Bardzo ważne przy ewentualnym zakupie modułów IceCrypt CI lub podobnych jest tzw. przechodzenie praw do oryginalnych kart kodowych, w tym dla kart Cyfry+. Mimo, że karta Cyfry+ po umieszczeniu w takim module zwykle pracuje bez zarzutu, to po 1,5-2 miesiącach od umieszczenia karta przestanie dekodować ponieważ moduł nie pozwala na dosłanie praw. Wystarczy przełożyć kartę do terminala Cyfry+, modułu AstonCrypt CI lub Magic CI i teoretycznie taką kartę można ponownie umieścić w module typu IceCrypt CI, ale do kolejnego przesłania praw!

Przeznaczenie - odbiór programów kodowanych w systemach na modułach typu IceCrypt CI CAM:

- Seca-MediaGuard (nowa karta Cyfry+ pracuje bez problemów, ale nie przepuszcza praw na następne miesiące - trzeba aktywować kartę co jakiś czas w AstonCrypcie lub Mediasacie; karta Sky Italia w Seca 2 może wcale nie pracować!),

- Viaccess (wszystkie wersje kart w Viaccess 2, ale prawa mogą nie przechodzić podobnie jak jest z kartami Cyfry+, wtedy konieczny oryginaly moduł Viaccess (Red) CI),

- BetaCrypt (stara karta Premiere World pracowała!) ,

- Irdeto (także nowe karty w Irdeto 2),

- Nagravision (karta Polsatu po włożeniu wprost nie pracuje, ale są podobno na to sposoby...; nowa karta Premiere w Nagrze nie pracuje w tym module - sprawdzone!),

- CryptoWorks (pracowała karta Wizji TV; nie ma problemów z kartami UPC Direct i Czech Link),

- Sky Crypt - (odbiór programu Free-X TV bez karty).

Aktualizacja oprogramowania modułu możliwa za pomocą karty typu Fun 5 bez potrzeby używania komputera lub specjalnego programatora. Do używania samego modułu tego typu karta Fun 5 do programowania nie jest konieczna i zwykle przy zakupie nie ma jej w komplecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...