Pace znowu na plusie

dodano: 2004-01-12 22:21 | aktualizacja: 2004-01-12 22:45
autor: Anna Sulisz | źródło: Pace

pace_logo_sk.jpg Brytyjska firma Pace Micro Technology plc poinformowała, że jego wyniki finansowe za pół roku pokazały zysk operacyjny 1.6 mln euro w porównaniu do poprzednio wykazanej straty 23 mln euro. Ten pierwszy dochód firmy Pace w ciągu dwóch lat został osiągnięty dzięki wzrostowi o 32 proc. sprzedaży do 160 mln euro.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka Pace twierdzi, że oczekiwano zysków oraz poprawy sytuacji, chociaż to było ostrożne przewidywanie. Pace podczas ostatniego półrocza podniósł produkcję i sprzedaż o 51 proc. do 985 tysięcy sztuk - w przybliżeniu 50 proc. produkcji przeznaczonej jest na rynek brytyjski.
Brytyjskie dochody Pace, to głównie zasługa wzrostu sprzedaży terminali z dyskiem Sky+. Zanotowano duży spadek w sprzedaży odbiorników dla sieci kablowych w Wielkiej Brytanii.

Rynek Azji, Pacyfiku i Europy, to dla Pace aż 45 proc. produkcji. Te rynki teraz szybciej rozwijają się niż kilka lat temu, Pace wysłał odbiorniki do 20 różnych krajów tych regionów. Jednym z najlepszych klientów jest tutaj włoska platfroma Sky Italia przejęta przez Ruperta Murdocha.

Pace dostraczył już pierwsze terminale dla platformy Viasat w Skandynawii i Foxtel w Australii. Nieźle jest też w Niemczech, gdzie Pace ma dwóch potężnych klientów - Premiere i Kabel Deutschland. Niemcy są uznawane przez Pace za bardzo ważny rynek.

Rynek Stanów Zjednoczonych jest zbyt słabo rozwijający się dla Pace - sprzedano tylko 45 tysięcy odbiorników i tam Pace jest stratny!

Pace uważa, że konsumenci w USA, a później w Europie skierują swoje zainteresowanie na telewizję wysokiej rozdzielczości (HDTV). Operatorzy sieci kablowej zaczynają interesować się cyfrowymi odbiornikami PVR ready z dyskiem (oczywiście jeszcze nie w Polsce, bo u nas sieci kablowe są mocno zacofane technologicznie).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...