NHK planuje 24h kanał informacyjny

dodano: 2004-01-18 13:58 | aktualizacja: 2004-01-18 15:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: Asahi Shimbun

nhk_logo_sk.jpg Asahi Shimbun Japan Broadcasting Corp. (NHK) planuje uruchomienie całodobowego, satelitarnego kanału informacyjnego w 2007 roku, by rozpocząć rywalizację z prywatnymi nadawcami japońskimi. NHK rozważa przekształcenie jednego z dwóch kanałów satelitarnych w kanał NHK News na wzór CNN.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NHK ujął całodobowy kanał informacyjny w 3-letnim planie na lata 2004-2006. Plan nie wyszczególnia kiedy informacyjny kanał NHK wystartuje, ale nieoficjalne źródła potwierdziły, że docelowo ma to być rok 2007.

NHK rozważa przekształcenie jednego z dwóch kanałów satelitarnych w kanał newsowy na wzór CNN. Do końca 2011 roku japońskie kanały naziemne i satelitarne mają być produkowane i nadawane całkowicie cyfrowo.

Według biznes planu, celem kanału NHK News ma być "dostarczanie szybko informacji godnych zaufania w procesie trwającej globalizacji, która coraz więcej różnicuje nasze życie." Faktycznym celem NHK jest dołączenie japonskiego kanału informacyjnego do tak znanych kanałów, jak amerykański CNN, brytyjski BBC World czy chiński CCTV.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...