Odsłonięcie ławeczki z regałem bookrossingowym

dodano: 2015-05-04 18:29 | aktualizacja: 2015-05-04 19:47
autor: JK | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

Uzbornia_mini W sobotnie popołudnie 9 maja 2015 r. o godz. 15:00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza do Parku Rodzinnego Uzbornia na uroczystość odsłonięcia ławeczki im. Marii Bielawskiej – pomnika, który będzie służył mieszkańcom miasta. Ławeczka z regałem bookrossingowym została wykonana w ramach projektu "Zapraszamy na ławeczkę, czyli bookcrossing dla każdego...", który uzyskała dofinansowanie w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" zorganizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
15 maja 2015 r. minie 26 lat od śmierci założycielki i wieloletniej dyrektorki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni – Marii Bielawskiej.
Aby upamiętnić założycielkę bocheńskiej książnicy, bibliotekarkę znaną w całej Polsce z nowatorskich pomysłów i niezwykłego entuzjazmu w popularyzacji czytelnictwa, na ławeczce umieszczono książkę z myślą, którą wypowiadała: „Ja miałam zawsze w rękach magnes. Była nim książka.” Ławeczka usytuowana obok placu zabaw, zielonej siłowni, przy alejce spacerowej będzie widoczna i zachęcająca do skorzystania. Umieszczone na regale książki można czytać, zabrać do domu, ale również przynieść i zostawić te przeczytane. Przy ławeczce będą organizowane happeningi promujące czytelnictwo i bibliotekę, umieszczane ulotki i plakaty informujące o spotkaniach w bibliotece.
 
Uroczystemu odsłonięciu ławeczki będzie towarzyszyło wspomnienie zasług Marii Bielawskiej oraz impreza w muszli koncertowej, na którą zapraszamy wszystkich, zwłaszcza najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Wystąpi zespół Baśniowa Kapela z programem „Liliowy bór” i zaprosi słuchaczy do wspólnej zabawy. Nie zabraknie również konkursów i słodyczy dla dzieci. Każdy kto odwiedzi ławeczkę będzie mógł liczyć na pamiątkowe zdjęcie, przekazane później drogą elektroniczną.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...