Obchody Dnia Bibliotekarza w Bochni

dodano: 2015-05-07 15:31 | aktualizacja: 2015-05-07 15:40
autor: DR | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

Biblioteka Bochnia Z okazji corocznych obchodów Dnia Bibliotekarza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na recital Adrianny Zborowskiej12 maja 2015 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki
Jak co roku na 8 dzień maja przypada znaczące dla wszystkich ludzi Bibliotek, kultury i książki święto – ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Równocześnie rozpoczynamy wówczas w całym kraju obchody Tygodnia Bibliotek, które zakończą się 15 maja i będą odbywać się pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pragnąc zwrócić uwagę na wszystko to, co sprawia, że Biblioteka jest przestrzenią autentycznej i nie dającej się zastąpić niczym innym troski o ochronę i rozwój polskiej nauki, edukacji i kultury narodowej. Wskazać na znaczenie Biblioteki dla zmagań z pytaniem o tradycję, współczesność i przyszłość. Na każdą wartość, która sprawia, że kiedy poszukujemy odpowiedzi na ważne dla nas pytania, potrzebujemy inspiracji, a czasem i powrotu do korzeni naszej tożsamości – wybieramy Bibliotekę. 

W tym roku podczas spotkania z okazji Dnia Bibliotekarza bocheńska Biblioteka zaprasza na recital Adrianny Zborowskiej - absolwentki Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. Żurawlewa w Bochni w klasie fortepianu i skrzypiec oraz klasy śpiewu klasycznego prof. Lucyny Kapralskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Artystka wykona swój recital dyplomowy, na który składają się arie i pieśni z kręgu kultury europejskiej. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Anna Szyniarowska, w duetach: Anna Bober i Anna Jurczak. Koncert poprowadzi Dorota Rzepka. 

Biblioteka zaprasza na spotkanie, które corocznie stwarza możliwość wspólnego dzielenia się radością z obchodów tego święta bliskiego wszystkim, dla których szacunek dla słowa i kultury tworzy ważną przestrzeń ich życia. Pragniemy się nią dzielić w gronie osób tworzących naszą lokalną społeczność zawodową, w gronie ludzi tworzących klimat i moderujących rozwój Bibliotek w regionie bocheńskim oraz wszystkich, których nazywamy naszymi Czytelnikami i Przyjaciółmi. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...