Konkurs plastyczno-literacki „W świecie księdza Jana”

dodano: 2015-07-13 20:40 | aktualizacja: 2015-07-13 21:37
autor: Anna Sulisz | źródło: Powiatowa Biblioteka w Bochni

Biblioteka Bochnia Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza młodych czytelników do udziału w wakacyjnym konkursie plastyczno-literackim o zasięgu powiatowym pt. „W świecie księdza Jana” przygotowanym przez Dział Instrukcyjno – Metodyczny. Wakacyjny konkurs plastyczno-literacki, który odbywa się po raz jedenasty, objął patronatem Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym roku mija 100 rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego, poety wyjątkowego, ukazującego w sposób prosty, a jednocześnie magiczny otaczający nas świat. Jest to doskonała okazja do przypomnienia jego twórczości i do zachęty by lepiej ją poznać. Celem konkursu jest nie tylko upamiętnienie 100 rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych współczesnych poetów, ale przede wszystkim zachęcenie do czytania, poznawania wierszy poety, nieustającego odkrywania ich piękna i mądrości. Rozwijanie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży, inwencji twórczej i wrażliwości plastycznej oraz umiejętności przekazywania treści w formie plastycznej.

W konkursie mogą brać udział czytelnicy którzy nie ukończyli 15 lat. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej wybrany wiersz ks. Jana Twardowskiego. 

Aby wziąć udział w konkursie należy wykona pracę samodzielnie, dowolną techniką plastyczną. Podpisane prace (imię i nazwisko, adres, wiek, nazwa biblioteki) należy składać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, w najbliższej bibliotece gminnej lub jej filii na terenie powiatu bocheńskiego do 18 września 2015 roku. 

Specjalnie powołane Jury oceni nadesłane prace. Najciekawsze i najstaranniejsze zostaną nagrodzone i będą eksponowane  na wystawie pokonkursowej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...