Promocja książki „Zdarzyło się nad Rabą”

dodano: 2015-09-29 17:13 | aktualizacja: 2015-10-07 10:27
autor: Anna Kawalec | źródło: inf. wł.

promocja mytnik 26 września 2015 roku w Miejskim Domu Kultury miała miejsce promocja książki pod tytułem „Zdarzyło się nad Rabą”, autorstwa Tadeusza H. Mytnika, który od 56 lat nieprzerwanie związany jest z  historią Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Raba” w Bochni.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To kolejna pozycja książkowa na rynku, związana z Bochnią, mieszkańcami i jej historią – tym razem ukazaną przez pryzmat 58-letniej działalności TKKF „Raba”. Jest upamiętnieniem i skromnym „pomnikiem” dla Bocheńskich Sokołów, którzy stworzyli fundamenty tej organizacji oraz tych wszystkich, którzy włożyli w nią nawet najmniejszą cegiełkę – jak napisał sam autor.Sala kameralna Miejskiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi. Obecny był Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński, działacze i osoby zasłużone dla organizacji, delegacja ZW Krakowskiego i Małopolskiego TKKF na czele z byłą Prezes Zofią Czupryną Honorowym Prezesem Małopolskiego TKKF.
Gości bardzo ciepło powitała Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Anna Kocot-Maciuszek, wspominając swoje dzieciństwo - w części spędzone właśnie nad Rabą.Następnie głos zabrał Tadeusz Mytnik. Przybliżył obecnym ogrom pracy włożony w gromadzenie materiałów historycznych oraz  zaangażowanie wielu osób i instytucji, w tym działaczy Towarzystwa a także rodzin nieżyjących już założycieli TKKF. Autor nie kryjąc wzruszenia wielokrotnie zaznaczał, że w powstaniu książki pomagała mu najbliższa rodzina, z której energii i zaangażowania czerpał mobilizację do pracy.Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński w swoim wystąpieniu, gratulując autorowi wytrwałości (praca nad książką trwała ponad dwa lata), podkreślił znaczenie wydawnictwa zarówno dla ludzi od lat związanych z TKKF jak i dla młodego pokolenia. Podziękował za wzbogacenie zbioru wydawnictw dotyczących społeczności bocheńskiej.Wszystkim, których losy splotły się z historią TKKF lub członkom ich rodzin autor wręczył osobiście egzemplarz książki wraz z dedykacją. Podczas spotkania można było obejrzeć - przygotowaną przez MDK na okoliczność wydania książki – wystawę, poświęconą ponad półwiecznej historii Ogniska, zawierającą mnóstwo zdjęć, plakatów i gadżetów.
Były życzenia, uroczyste „Sto lat !”, tradycyjna lampka wina oraz niespodzianka od córek – tort z logo TKKF.

Wydanie książki dofinansowane zostało z budżetu Gminy Miasta Bochnia oraz Starostwa Powiatowego.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...