„English is easy for everyone” w Gimnazjum nr 1

dodano: 2015-12-17 11:01 | aktualizacja: 2015-12-17 13:54
autor: KatKa | źródło: Gimnazjum nr 1 K. P.

gimnazjum nr 1 projekt angielski Od ponad 15 lat Europejski Klub Pickwicka, przy Gimnazjum nr 1 w Bochni realizuje programy edukacyjne, finansowane z funduszy europejskich i z grantów Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jedna z opiekunek Klubu Pickwicka, Krystyna Pacuła, została, dwa lata temu, zaproszona do ogólnopolskiego grona „ambasadorów” programu „English Teaching”, realizowanego przez Nidzicką Fundację Rozwoju „Nida”. Jednym z przywilejów, wynikających z tego honorowego wyróżnienia, była możliwość zorganizowania projektu edukacyjnego, według autorskiej koncepcji „ambasadorki ET”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Siedziba Klubu Pickwicka i sala do nauki języka angielskiego, jej wyposażenie, organizacja i estetyka - została  zaliczona do wzorcowych, z rekomendacji prof. Jacka Pyżalskiego i znajduje się w prezentacji wydawnictwa „Macmillan” (http://www.macmillan.pl/szkolenia/small-talks/3363-jak-zainteresowac-uczniow).

Krystyna Pacuła, wraz z Bogusławą Sroką-Barbach opracowały program „English is easy for everyone”, który otrzymał z Fundacji „Nida”, grant w wysokości 10 tys. zł. Projekt  - w okresie od jesieni 2014 do jesieni 2015 - zrealizowało Stowarzyszenie Europa Lingua, przy współpracy z uczniami, członkami Europejskiego Klubu Pickwicka i nauczycielami Gimnazjum nr 1.

Autorki projektu, za najważniejszy cel uznały rozwijanie znajomości języka angielskiego wśród uczniów
z problemami szkolnymi, w różnych, efektywnych i zarazem atrakcyjnych formach oraz wśród nauczycieli, którzy nie mieli dotąd kontaktu z tym językiem. Dla uczniów z problemami szkolnymi zorganizowano roczny kurs („You can do it”) j. angielskiego w st. podstawowym, oparty na metodzie aktywnych technik uczenia oraz różnych formach rozwijania komunikatywności. W ramach kursu uczniowie poznali też najskuteczniejsze  techniki uczenia się i zapamiętywania oraz uczestniczyli w zajęciach z native speakerami - z USA, Kanady i Indii. Uczniowie zaawansowani językowo przygotowali angielskojęzyczne gry edukacyjne. Ich uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością j. angielskiego, ale także atrakcji kulturowych, w ramach „gry miejskiej” w Bochni i w Krakowie oraz atrakcji przyrodniczych podczas „gry terenowej”, w Puszczy Niepołomickiej.

Kolejną okazją doskonalenia języka angielskiego był tygodniowy cykl spotkań z uczniami hiszpańskimi ze szkoły w Castellon (region Valencia), którzy, w ramach europejskiej wymiany młodzieży, przebywali w Bochni i w zaprzyjaźnionym Gimnazjum nr 1, w październiku br.  Ciekawą formą zajęć, wymyśloną i realizowaną od kilku lat w Gimnazjum nr 1, była „Noc twórczego działania z językiem angielskim”, zorganizowana przez nauczycieli i uczniów, członków Europejskiego Klubu Pickwicka. Podczas „Nocy...” uczniowie ćwiczyli się nie tylko w sprawności językowej (j. angielski był językiem obowiązującym), ale także w metodach kreatywnego myślenia i działania oraz rozwijali kompetencje interpersonalne i umiejętności „życiowe”.  

Jeden z uczestników kursu j. angielskiego dla uczniów z problemami szkolnymi, w nagrodę za aktywność
i zaangażowanie został zakwalifikowany na 21 - dniowy obóz językowy, w całości sfinansowany z grantu Nidzickiej Fundacji „Nida”.W ramach tego samego projektu dla nauczycieli zorganizowano kurs j. angielskiego w stopniu podstawowym, zajęcia z native speakerem oraz warsztaty językowe.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...