Pracownia Montessori w SOSW w Bochni

dodano: 2015-12-29 11:10 | aktualizacja: 2015-12-31 13:08
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

SOSW Bochnia ośrodek szkolno-wychowawczy W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego powstaje pracownia Marii Montessori. Specjalistyczny sprzęt, który umożliwia pracę tą metodą został zakupiony ze środków Powiatu Bocheńskiego. Koszt inwestycji to ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Z pracowni będą korzystać uczniowie niepełnosprawni intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Takich specjalistycznych pracowni jest niewiele w Polsce. Brakuje także producentów pomocy dydaktycznych. Krajem wiodącym są Czechy, jednak przepisy księgowe bardzo utrudniają zakupy w tym sąsiednim  kraju.

Na szczęście udało się zakupić potrzebny sprzęt i już od nowego roku pracownia zacznie działać. Pedagodzy pracujący w Ośrodku wiążą z tą formą terapii duże nadzieje - W metodzie Montessori bardzo ważne jest otoczenie, gdzie przebywa dziecko. Na szczęście już wkrótce będziemy je mieli. Pomoce dydaktyczne mają wspomagać rozwój osobowości i zainteresowań. Dziecko powinno czuć się szczęśliwe i radosne, co sprawia, że mimo niepełnosprawności szybko i chętnie się uczy - dodaje Teresa Jaszczyńska.

Pracownia będzie wyposażona w kilkadziesiąt pomocy dydaktycznych, tematycznie uporządkowanych i łatwo dostępnych czyli umieszczonych w zasięgu ręki dziecka. Nauczyciel będzie jedynie pośrednikiem pomiędzy otoczeniem i dzieckiem. Jego rolą będzie pomoc w samodzielnym odkrywaniu rzeczywistości - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.


 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...