Bochnia z nagrodą gospodarczą marszałka województwa

dodano: 2016-02-02 11:22 | aktualizacja: 2016-02-02 14:28
autor: KatKa | źródło: UM Bochnia

Gala „Fundusze z Kulturą” mini Małopolska, uhonorowana tytułem „Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016”, wyróżniła tych, którzy na co dzień przyczyniają się do tworzenia i budowania gospodarki regionu. Gratulacje dla samorządowców i przedsiębiorców wręczono 30 stycznia 2016 roku w Centrum Sztuki Mościce podczas Gali „Fundusze z Kulturą”. Jednym z trzech nagrodzonych samorządowców został Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Gala „Fundusze z Kulturą” to doskonała okazja do wyróżnienia tych projektów, które w ostatnich latach najlepiej wykorzystały, spożytkowały i zmieniły się dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich" - powiedział, gospodarz wydarzenia, wicemarszałek Stanisław Sorys.

Doceniono trzy samorządy za czołowe działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie. Nagrody otrzymali włodarze Bochni, Gorlic i Tarnowa:
Miasto Bochnia, Stefan Kolawiński za projekt: „Wyposażenie w infrastrukturę techniczną terenu Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej”,
Miasto Gorlice, Rafał Kukla za projekty: „Budowa układu komunikacyjnego i infrastruktury technicznej na terenie strefy gospodarczej przy ul. Bieckiej w Gorlicach – etap II” oraz „Budowa układu komunikacyjnego na terenie strefy gospodarczej przy ul. Bieckiej w Gorlicach”,
Miasto Tarnów, Roman Ciepiela za projekt: „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie – etap III”.„Ta kolejna nagroda dla Bochni za inwestycje w BSAG, jest ukoronowaniem wieloletnich działań polegających na wykupieniu i uzbrojeniu gruntów oraz pozyskaniu pierwszych inwestorów. Wierzę, że strefa przemysłowa będzie gwarantem rozwoju miasta w kolejnych latach, dając z jednej strony wpływy z podatków, a z drugiej, tej ważniejszej – pracę dla Bochnian i mieszkańców powiatu” – komentuje Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Podczas gali zostały przyznane również nagrody dla przedsiębiorców, którzy w swoich projektach korzystali z dofinansowania Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Na wizytę studyjną do Brukseli pojadą prezesi pięciu małopolski firm: Logipack Sp. z o.o., Sękpol Jan Kowal Spółka Jawna, Huzar Sp. z o.o., REGIS Sp. z o. o., Karczma Regionalna Sp. z o.o.

Część artystyczną Gali „Fundusze z Kulturą – pomiędzy ekranem a kurtyną” wypełniła Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod batutą Mieczysława Smydy. Towarzyszyli im soliści: Agnieszka Adamczak-Hutek, Natalia Świerczyńska-Adamczak, Mikołaj Adamczak i Marcin Hutek. Na scenie wystąpił również gospodarz wieczoru, wicemarszałek Stanisław Sorys. Koncert poprowadził konferansjer Tomasz Szuran. Do układów choreograficznych tańczyli członkowie stowarzyszenia „Klasa-Tarnów”.

Podczas koncertu można było usłyszeć dwa tematy muzyczne – filmowy i operetkowy. Utwory ze słynnych ekranizacji (Walc Barbary z filmu „Noce i dnie”, Por una Cabeza – tango z filmu „Zapach kobiety” czy Skyfall z filmu o tym samym tytule) przeplatane były ariami muzyki operetkowej (Tłumy fraków z operetki „Księżniczka Czardasza”, Libiamo ne'lieti calici z opery „Traviata” czy Aria Toreadora z opery „Carmen”).


 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...