Warsztaty Rękodzieła Artystycznego w Kurowie

dodano: 2016-02-08 10:43 | aktualizacja: 2016-02-08 13:50
autor: KatKa | źródło: PiMBP

biblioteka_160px.jpg Filia Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza wszystkich chętnych na Warsztaty Rękodzieła Artystycznego, w piątek 12 lutego 2016 r. o godz. 16.00, Bochnia, ul. Kurów 77. Zajęcia adresowane są do młodzieży i osób dorosłych chcących spróbować swoich sił i odkryć tajniki sztuki rękodzielniczej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zajęcia poprowadzi Alicja Paluch, której prawdziwą pasją jest postrzeganie i uwiecznianie piękna otaczającego świata. Potrafi uchwycić to piękno przy pomocy obiektywu aparatu fotograficznego, pastelowej techniki malarskiej, a także używając igły i wielobarwnych nici.

Swoje prace prezentowała na wielu wystawach, między innymi w: Galerii „Sokół” w Nowym Sączu (wystawa zbiorowa – prezentacja dorobku twórców z Piwnicznej i okolic, grudzień 1999), Domu Kultury w Piwnicznej-Zdroju ( wystawa fotografii autorskiej, lipiec 2000), Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Filii Nr 1 – „Na barwnych ścieżkach zachwytu” wystawa malarstwa i fotografii (luty-marzec 2003), Piwnicznej-Zdroju w Pijalni Artystycznej – „Piękno haftowane” – wystawa haftu (sierpień 2007), Galerii Chełm  „Tęczowe Ogrody Wyobraźni” – wystawa obrazów (sierpień 2013), Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Filii Nr 3 „Kolorowe wędrówki igły i nitki ” – wystawa haftu (lipiec-sierpień 2015)

Alicja Paluch próbowała swoich sił w malarstwie akwarelowym i olejnym, na papierze, płótnie i szkle.    Jej wielką pasją jest haft krzyżykowy. Chętnie uczestniczy w różnych warsztatach, aby poznać nowe techniki plastyczne: m.in. decoupage, masa solna, origami, wiklina papierowa, bibułkarstwo, kanzashi. Własnoręcznie tworzy drobiazgi z „niczego” według własnego pomysłu. Wykonane przez siebie  prace m.in. z wikliny papierowej prezentuje na swoim profilu społecznościowym  Facebook  - Artystyczne wędrówki Alicji (https://www.facebook.com/Artystyczne-wędrówki-Alicji-/), na którym chętnie dzieli się swoimi pomysłami z innymi. Zachęcamy do odwiedzania profilu pani Alicji Paluch.
Pierwsze spotkanie Warsztatów Rękodzieła Artystycznego odbędzie się pod hasłem „Wiklina papierowa”. Zapraszamy w piątek 12 lutego 2016 r. o godz. 16.00 do Biblioteki przy ul. Kurów 77.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...