27.02 Koncert na 763. urodziny Bochni

dodano: 2016-02-09 09:37 | aktualizacja: 2016-02-09 12:30
autor: KatKa | źródło: MDK

Bochnia 1253-2016 mini 27 lutego 2016 r., z dokładną - dzienną 763. rocznicę lokacji miasta burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zaprasza na koncert jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Grażyny Łobaszewskiej. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Łobaszewskiej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych czy gospel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, o Grażynie Łobaszewskiej mówi, że to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday.

Od 2008 r. na koncertach towarzyszy Grażynie Łobaszewskiej tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz płyta poświęcona pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest”. Z takim właśnie składem Łobaszewska wystąpi w Bochni

Jeśli w muzyce szukacie Państwo piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli chcecie wysłuchać ciekawych opowieści, to koniecznie należy być na tym koncercie!

„Poznasz ludzi z duszą. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, czas nauczy Cię pogody. Przekonasz się, że i brzydcy potrafią pięknie kochać.” – zachęca artystka używając fraz ze swoich najbardziej znanych piosenek.

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA z zespołem AJAGORE
Oratorium Świętej Kingi, 27 lutego 2016 r., godz. 19.00
Bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie MDK i kasie kina Regis.
Ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy: Urząd Miasta Bochni, Miejski Dom Kultury.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...