„Od pierwszych wersów...” - konkurs dla młodych poetów

dodano: 2016-02-11 09:53 | aktualizacja: 2016-02-11 20:50
autor: KatKa | źródło: PiMBP

poezja wiersze mini Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zachęca wszystkich piszących wiersze młodych poetów, by zamiast pisać wiersze „do szuflady” wzięli udział w IX edycji konkursu poetyckiego „Od pierwszych wersów już na całe życie…”. Konkurs ma nie tylko zachęcić młodych poetów do doskonalenia warsztatu pisarskiego i samodzielnej pracy twórczej, ale także umożliwić im prezentację swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Biblioteka zaprasza wszystkich młodych utalentowanych literacko mieszkańców Bocheńszczyzny - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do zaprezentowania własnych utworów w konkursie poetyckim „Od pierwszych wersów już na całe życie…”. Konkurs jest organizowany co dwa lata przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży, a warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie co najmniej trzech wierszy własnego autorstwa.

Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Nagrodą dla wszystkich uczestników będzie możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów pod czujnym okiem profesjonalisty podczas warsztatów poetyckich. Nagrodzone wiersze będą opublikowane m.in. na stronie internetowej Biblioteki.

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest  Oddział dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

2. W konkursie mogą uczestniczyć  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów  będący mieszkańcami powiatu bocheńskiego.

3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu od 3 do 5 wierszy (w czterech egzemplarzach), dotychczas nie publikowanych  i nie nagradzanych w innych konkursach.

4. Każdy utwór należy opatrzyć godłem (słownym) umieszczonym w prawym górnym rogu kartki z wierszem. To samo godło, klasa oraz wiek uczestnika  powinny występować na dołączonej zaklejonej kopercie zawierającej kartkę z danymi o autorze (imię, nazwisko, dokładny adres, nazwę szkoły, nr telefonu do szkoły)
Przez GODŁO rozumie się pseudonim autora, jednorazowo wymyślony na potrzeby udziału w Konkursie. Godłem może być dowolne słowo, ciąg słów, inicjałów, cyfr itp. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.

5. Osoby przysyłające:  zbyt dużo/mało utworów w jednym zestawie, zbyt mało egzemplarzy, utwory opatrzone pełnymi danymi zamiast godła, nie zostaną dopuszczone do udziału w konkursie.

6. Wiersze i kopertę z godłem należy przesłać na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni ul. A. Mickiewicza 5, 32-700 Bochnia, z dopiskiem „Konkurs literacki” lub dostarczyć do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży -  II piętro.
Termin nadsyłania prac mija 30 marca 2016 r.

7. Wiersze oceni niezależne Jury powołane przez Organizatora.

8. Wiersze będą oceniane w trzech kategoriach: kl. I-III SP, kl. IV-VI SP, kl. I –III Gim. W sprawach spornych nie ujętych w regulaminie decyzję podejmują Organizatorzy w porozumieniu z Jury. Rozstrzygnięcie Jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).

9. Informacje o laureatach konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.

10. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom przewidziane jest w II połowie  kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje zostaną udzielone telefonicznie.

11. Podczas uroczystości odbędą się warsztaty literackie dla uczestników konkursu poprowadzone przez uznanego poetę.

12. Najlepsze wiersze będą opublikowane.

13. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa przez przedstawiciela ustawowego dziecka (np. rodzic, opiekun) do nieodpłatnego wykorzystywania utworów w następujących polach eksploatacji: dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie, na stronie internetowej www.biblioteka-bochnia.pl oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań PiMBP w Bochni bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

14. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (tel. 014  614-52-23)

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...