Kalendarz wydarzeń Powiatu Bocheńskiego 2016

dodano: 2016-02-15 15:35 | aktualizacja: 2016-02-15 17:32
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

powiat bocheński skarbnica możliwości mini Prawie 300 imprez znajduje się w opracowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni „Kalendarzu wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych odbywających się na terenie Powiatu Bocheńskiego w 2016 roku”. Każdy mieszkaniec, turysta, młodszy czy starszy znajdzie coś dla siebie, a jest w czym wybierać.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

58 Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej, Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego, Bochnia Rocks, 12 Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Kopalni Soli  czy Jarmark Wiśnicki oraz "Gala Operowa – światowe przeboje muzyki operowej i operetkowej" z okazji obchodów 400 lecia nadania praw miejskich w Nowym Wiśniczu - to tylko niektóre z atrakcji czekających na mieszkańców powiatu bocheńskiego w tym roku. W kalendarzu znajdują się także VI Średniowieczne Spotkania u Bożogrobców jak również Piknik nad Zalewem w Łapanowie. Niektóre imprezy na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych czy turystycznych Powiatu Bocheńskiego, inne znalazły się w nim po raz pierwszy.

- Ten rok zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie dla bocheńszczyzny pod względem odbywających się wydarzeń. Cieczy fakt, iż z roku na rok coraz więcej imprez czy to kulturalnych czy sportowych jest dziełem stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie, czyli lokalnej społeczność. Jestem przekonany, iż z tak bogatej oferty każdy wybierze coś dla siebie – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

W tym roku Wydział Promocji zaprosił do współpracy gminy, jednostki kultury, szkoły, stowarzyszenia i organizacje sportowe. Publikacja zawiera nazwę imprezy, datę, miejsce oraz krótki opis wydarzenia, na końcu kalendarza znalazły się również zdjęcia z wybranych wydarzeń. W opracowaniu znalazły się zarówno imprezy o znaczeniu lokalnym jak i międzynarodowym.

Kalendarium jest dostępne na stronie http://www.powiat.bochnia.pl/nasz-powiat/kalendarium-imprez.html , fanpage Powiatu Bocheńskiego na facebooku jak również stronach internetowych gmin i instytucji kultury.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...