Lokalne opowieści, czyli Legendy Solnego Grodu

dodano: 2016-02-17 15:43 | aktualizacja: 2016-02-17 18:16
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

Legendy Solnego Grodu mini Legendy Solnego Grodu to nowa publikacja wydana na zlecenie Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Urzędu Miasta Bochnia, w której możemy przeczytać o Szymku rybaku, który uchował ziemię bocheńską, o księżnej Kindze, która solą obdarowała polskie ziemie, a także o solnym duszku co bocheńskim górnikom figle płatał.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Większość tych lokalnych legend wprost lub przynajmniej pośrednio odnosi się do górniczego dziedzictwa solnego grodu. Mam nadzieję, że przypomniane w tej publikacji podania ożywią pamięć o lokalnych bohaterach, wyjątkowych postaciach i wydarzeniach, które młodego i starszego czytelnika pobudzą do głębszego poznania dziejów solnego grodu - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Oprócz legend wydane zostały także kolorowanki, w których znajduje się dwanaście obrazków do kolorowania, a wszystkie związane oczywiście z legendami. Te nowe pozycje wydawnicze, znakomicie uzupełniają lokalne wydawnictwa związane z upowszechnianiem tradycji, kultury i historii powiatu bocheńskiego. Książeczki wydane zostały z dbałością o każdy detal. Publikację zdobią piękne i kolorowe ilustracje, wydane na dobrej jakości papierze i dwóch rodzajach oprawy: twardej i miękkiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...