Grzegorz Kapcia o drewnie w nowym cyklu muzealnym

dodano: 2016-02-26 09:19 | aktualizacja: 2016-02-26 17:07
autor: KatKa | źródło: inf. wł.

Kapcia mini 25 lutego w Galerii „Starych Muzealnych" w Muzeum  im. Stanisława Fischera odbyło się pierwsze spotkanie z nowego cyklu, zatytułowane „Piąta pora roku - Przedwiośnie”. Gościem spotkania był Grzegorz Kapcia - bochnianin, pochodzący z pomorskiego Chełmna, malarz, improwizator w drewnie, poeta, kompozytor, pieśniarz, animato kultury, wędkujący miłośnik przyrody itd... czyli człowiek wielu talentów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W nowym cyklu organizatorzy chcą przybliżyć bocheńskiej społeczności konteksty drewna - technologiczne, techniczne oraz artystyczne, przedstawiając nie tylko znane wszystkim zastosowania, ale również ukazując oryginalne i zaskakujące rozwiązania.Grzegorz Kapcia opowiadał o drewnie w tylko sobie właściwy sposób: gitarą i piórem, pędzlem i dłutem. Zgromadzona publiczność usłyszała m.in. o sposobie wykonywania ikon, pozyskiwaniu materiałów na ramy, drewnianych laskach z górskich wypraw, rzeźbach, Chełmnie, gitarze Marka Piekarczyka i wielu innych historiach i pasjach artysty, które przeplatane były autorskimi piosenkami z akompaniamentem Jarosława Guta.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...