„Legendy Solnego Grodu” dostępne w bocheńskich księgarniach

dodano: 2016-02-26 11:28 | aktualizacja: 2016-02-26 11:45
autor: KatKa | źródło: Wydawnictwo Regis

Legendy Solnego Grodu mini Na bocheńskim rynku księgarskim 26 lutego br. pojawiła się najnowsza książka Wydawnictwa Regis z Łapczycy. Są to „Legendy Solnego Grodu” – pozycja zapowiadana już kilka dni wcześniej na naszym portalu. Książka jest dostępna zarówno w miękkiej, jak i twardej oprawie. Przez tydzień od premiery każdy, kto kupi książkę, otrzyma w prezencie od wydawnictwa mapę turystyczną powiatu bocheńskiego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Legendy Solnego Grodu” to zbiór sześciu legend związanych tematycznie z wielowiekową historią Bochni i jej okolic. Większość tekstów ukazuje kształtowany przez stulecia górniczy charakter miasta. Wiele lokalnych legend wprost lub przynajmniej pośrednio odnosi się do górniczego dziedzictwa solnego grodu. Bocheńska żupa jest w wielu przypadkach żywym tłem wydarzeń opisanych w legendach, a ich bohaterowie to często górnicy, którzy przez stulecia swym trudem pisali historię tego miasta. Atutem książki są zarówno wartko napisane teksty Agnieszki Ostrowskiej, jaki i doskonałe ilustracje Pawła Błońskiego.

- Książka ukazała się pod patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia - podkreśla właścicielka wydawnictwa Anita Własnowolska-Bielak. - Przygotowaliśmy też wersję legend dla najmłodszych w formie kolorowanki pod tym samym tytułem. Dla naszych czytelników mamy w prezencie pięć egzemplarzy książki w twardej oprawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...