Powiat przyznał 73 tys. zł dotacji na kulturę, sport i turystykę

dodano: 2016-03-03 18:33 | aktualizacja: 2016-03-03 21:04
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

gospodarka pieniądze.jpg Ponad 73.000 zł dofinansowania przyznał Zarząd Powiatu w Bochni w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych powiatu bocheńskiego w zakresie kultury, turystyki i sportu w 2016 roku, które będą realizować organizacje pozarządowe czy stowarzyszenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Do otwartego konkursu ofert wpłynęło łącznie aż 46 projektów. Spośród nich Zarząd Powiatu postanowił przyznać dofinansowanie dla 19 zgłoszonych projektów na kwotę 53.100 zł z zakresu kultury, 16.200 zł przeznaczono na dofinansowanie 11 zadań z zakresu sportu, natomiast 4.000 zł podzielono na 3 zadania z zakresu turystyki.

Kultywowanie tradycji muzykowania w Orkiestrze Dętej w Rajbrocie, Cykl koncertów charytatywnych Fundacji Auxilium, Bieg Kmitów w Nowym Wiśniczu, Międzynarodowy Turniej Judo czy też Rajd Szlakiem Papieskim to tylko nieliczne imprezy, które odbędą się w 2016 roku na terenie Powiatu Bocheńskiego i które otrzymały dofinansowanie.

 W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zapewne związane to było ze zwiększoną pulą pieniędzy, spowodowaną wyjściem naprzeciw coraz bardziej zaktywizowanym organizacjom pozarządowym działającym na rzecz lokalnej społeczności – mówi starosta bocheński.

Wnioski, które nie otrzymały dofinansowania, zostały odrzucone przede wszystkim ze względów formalnych lub też otrzymały za małą ilość punktów przyznanych przez komisję opiniującą.

Wykaz zadań publicznych i realizujących je podmiotów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...