Zakończenie projektu modernizacji szkolnictwa zawodowego

dodano: 2016-03-09 13:03 | aktualizacja: 2016-03-09 14:52
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

uczeń szkoła mini We wtorkowe popołudnie 8 marca odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Modernizacja i wyposażenie bazy dydaktycznej szkolnictwa zawodowego dla Zespołu Szkół Nr 1, Nr 2 oraz Nr 3”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni. Wśród gości znalazła się m.in. Urszula Blicharz - dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty, Rafał Rudka członek Zarządu Powiatu, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Celem projektu, którego wartość wyniosła prawie 700 tysięcy złotych, była przede wszystkim poprawa jakości poziomu kształcenia zawodowego uczniów, poprawa warunków nauczania i praktycznej nauki zwodu.

W efekcie w Zespole Szkół nr 1 w Bochni wyposażono pracownię samochodową w stanowisko do pomiaru geometrii kół oraz stanowisko do montażu opon samochodowych, jak również wyposażono pracownię elektryczną . W Zespole Szkół nr 2 w Bochni wyposażono pracownię budownictwa energooszczędnego i energetyki odnawialnej, zakupiono m.in. komputery, zestawy pomiarowe do przeprowadzania doświadczeń związanych z wykorzystaniem energii słonecznej, wiatrowej i wodnej do produkcji energii elektrycznej. Natomiast z Zespole Szkół nr 3 w Bochni natomiast wyremontowano i wyposażono pracownię gastronomiczną.

Pozyskany w ramach projektu sprzęt pomoże młodym ludziom nabyć umiejętności, które ułatwią im w przyszłości znalezienie pracy czy kontynuację nauki na studiach. Podczas uroczystości przedstawiciele poszczególnych szkół w krótkich prezentacjach podsumowali projekt, prezentując zakupiony sprzęt. Wyposażenie poszczególnych pracowni równa się z tym jaki posiadają firmy, co pozwala na organizację zajęć praktycznych na naprawdę wysokim poziomie.

- Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować kolejny ważny projekt, który podniesie jakość kształcenia zawodowego w naszych szkołach. Tym bardziej, że w związku z niżem demograficznym stoimy przed dużym wyzwaniem i  musimy zachęcić młodych ludzi do nauki w naszych placówkach, dlatego też działania takie jak doposażanie i unowocześnianie pracowni są bardzo potrzebne. Rozwój edukacji zawodowej jest przyszłością powiatu bocheńskiego, jesteśmy zagłębiem chłodniczym, hutniczym, potrzebujemy młodych i doświadczonych ludzi, którzy będą rozwijać nasze firmy - mówił Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński

Kolejnym punktem programu był pokaz kulinarny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, którzy zaprezentowali jedynie szczyptę swoich możliwości i umiejętności ale za to wybrali potrawy wywodzące się z najbardziej elitarnej i eleganckiej kuchni - francuskiej!

- W obecnych czasach w większości kuchni rządzi pośpiech i zabieganie, a gotowanie staje się nie sztuką, a masową produkcją. Po trosze na przekór tym trendom  ale i z chęci propagowania potraw o tradycyjnym, naturalnym smaku, prezentujemy  specjalną metodą przygotowywania potraw - SOUS VIDE - mówiła Magdalena Ćwik, recenzująca pokaz kulinarny uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

Młodzi kucharze przygotowali fantastyczną przystawkę - polędwiczkę wieprzową w kolendrze, chwaląc się nie tylko swoimi umiejętnościami ale także nowoczesnym wyposażeniem pracowni gastronomicznej. Jako że każdy posiłek powinien być zwieńczony deserem, przygotowano wyśmienity creme brulee.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...