Goście z Buchen odwiedzili Bochnię

dodano: 2016-03-11 12:42 | aktualizacja: 2016-03-11 14:01
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

Goście z Buchen mini W ubiegłym tygodniu gościła w Bochni delegacja z niemieckiego Burghardt-Gymnasium Buchen. Czteroosobowa grupa kierownictwa i nauczycieli, na czele z dyrektorem szkoły Jochenem Schwabem przebywała w naszym mieście na zaproszenie Zespołu Szkół Nr 1, z którym od 2000 roku realizują partnerską współpracę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

To nieco mniejsze od Bochni miasto w Badenii-Wirtembergii wykazuje w swojej historii zadziwiająco dużo podobieństw do naszego miasta, począwszy od roku lokacji miasta i jego rozwoju, a skończywszy na przynależności do. UNESCO GEOPARK.

Celem wizyty było uzgodnienie warunków kolejnej, szóstej już wymiany młodzieży szkół oraz omówienie dalszej współpracy po zmianach, które nastąpiły w kierownictwach szkół.

W pierwszym dniu wizyty goście spotkali się w szkole z nauczycielami i zapoznali się z warunkami oraz kierunkami kształcenia w ZS Nr 1 i zwiedzili zabytkową kopalnię soli.Kolejny dzień pobytu rozpoczęło spotkanie z władzami powiatu w Starostwie Powiatowym, podczas którego starosta Ludwik Węgrzyn scharakteryzował nasz powiat, bocheńskie szkolnictwo ponadgimnazjalne, główne kierunki działania i problemy pozostające do rozwiązania. W krótkiej dyskusji podzielono się także doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania oświaty w Bochni i Buchen.

Pozostałą część dnia wypełniło poznawanie zabytków Bochni i Lipnicy Murowanej oraz rozmowy na temat dalszej współpracy.W sympatycznej atmosferze przedstawiciele BG Buchen zwiedzili także stolicę Małopolski. Klimat Krakowa, Bochnia wraz z kopalnią soli oraz  zabytkowy kościółek Leonarda zrobiły na nich bardzo korzystne wrażenie. Pomyślnie zakończyły się także prowadzone rozmowy. Uzgodniono warunki wymiany dwudziestoosobowych grup młodzieży, która odbędzie się wiosną następnego roku szkolnego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...