Uroczyste obchody 70-lecia działalności Biblioteki w Bochni

dodano: 2016-04-19 12:33 | aktualizacja: 2016-04-24 14:15
autor: JK | źródło: Biblioteka Bochnia

70 lat Biblioteka Bochnia W środę, 20 kwietnia 2016 roku w sali klubu Biblioteki odbyły się uroczyste obchody 70-lecia działalności Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Kilka dni wcześniej, w sobotę odbył się koncert meksykańskich artystów Marii Luisy Ramos i Daniela Torresa „Meksyk na cztery ręce”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nad uroczystością honorowy patronat objęli: Ludwik Węgrzyn – Starosta Bocheński i Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, którzy osobiście przybyli z gratulacjami i kwiatami. Nie zabrakło przedstawicieli Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, zaprzyjaźnionych bibliotek z województwa Małopolskiego, instytucji kultury, sportu,  edukacji, stowarzyszeń z miasta i powiatu, przedstawicieli sponsora nagrody w konkursie na logo Biblioteki i licznych przyjaciół Biblioteki. Wszyscy goście dzielili z nami radość przeżywanego wspólnie święta. 

Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło wystąpienie Dyrektor Biblioteki, Doroty Rzepka. Następnie wszyscy dowiedzieli się, jak wyglądało minione 70 lat „w pigułce”, dzięki prezentacji przypominającej najważniejsze wydarzenia z naszej historii, którą przedstawili Elżbieta Kostańska i Mariusz Nakielny. 

Uroczystość była doskonałą okazją do ogłoszenia wyników konkursu na logo Biblioteki i pierwszej prezentacji wybranego logotypu. Symboliczny czek z nagrodą dla Łukasza Aleksandrowicza, autora logo, który nie mógł uczestniczyć w uroczystości, przekazali przedstawiciele Kasy Stefczyka Dariusz Gurbiel i Aneta Ziaja - kierownik placówki w Bochni. Gratulując zwycięzcy zaprezentowali krótką historię Kasy, wywodzącej się z tradycji polskiej spółdzielczości XIX wieku. Dyrektor Biblioteki podziękowała członkom komisji konkursowej: Anecie Ziaja, Alicji Imiołek, Andrzejowi Pacule, Mirosławowi Papstowi i Tomaszowi Ryncarzowi za pracę przy wyborze logotypu. 

Odbyło się także otwarcie wystawy fotografii Adama Gierczyka, do której inspiracją była nasza książnica, zatytułowanej „Biblioteka w obiektywie”. Dzięki czarno-białym fotografiom, pełnym ciepła ujęciom autor w klimatyczny sposób pokazał jubilatkę. Podsumowania odpowiedzi na ankietę, o której wypełnienie poprosiliśmy naszych czytelników, dokonały Alicja Imiołek i Bernadetta Macheta w prezentacji „Jak nas widzą czytelnicy ?”. Wyniki ankiety stanowią nie tylko ocenę dotychczasowej pracy ale wskazują także kierunek działań na kolejne lata.
 
Spotkanie jubileuszowe było okazją do podziękowań i gratulacji dla Biblioteki oraz jej byłych i obecnych pracowników. Kwiaty i podziękowania skierowano do wieloletniej dyrektor Ludmiły Gut i wszystkich obecnych na uroczystości emerytowanych pracowników. Nagrody Dyrektora Biblioteki z okazji 70-lecia otrzymały zasłużone bibliotekarki: Alicja Imiołek, Jolanta Pajdak, Beata Piskór i Małgorzata Rydz. 

Zwieńczeniem uroczystości był piękny i nastrojowy koncert Marka Piekarczyka, któremu akompaniowali Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. Przeplatany wspomnieniami artysty o jego kontaktach z Biblioteką, pierwszych nagraniach dokonanych na 4-ścieżkowym magnetofonie bibliotecznym i eksperymentach muzycznych na fortepianie w sali klubu. Na wszystkich gości jubileuszowego spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni. Organizacja uroczystości była możliwa dzięki pomocy: Urzędu Miasta Bochnia, Starostwa Powiatowego, Kasy Stefczyka, Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni i Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Dziękujemy
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...