Spotkanie z Haliną Sułek – Kobiela: promocja poezji

dodano: 2016-06-01 15:02 | aktualizacja: 2016-06-01 15:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

Biblioteka Bochnia W ramach Dni Bochni Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Haliną Sułek – Kobiela i promocję jej drugiego tomiku poetyckiego „Co w trawie piszczy” - 7 czerwca 2016 r., godz. 18:00, sala klubu Biblioteki. Zapraszamy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przed rokiem bocheńscy miłośnicy literatury mieli okazję poznać debiutancki tomik Haliny Sułek – Kobiela „Musztarda po obiedzie” teraz do rąk czytelników trafia kolejny. Autorka jest bocheńskim lekarzem pediatrą i poetką biorącą czynny udział w inicjatywach popularnych literackich portali internetowych.

 Autorka wspomina, że po raz pierwszy napisała tekst poetycki na konkurs „Płomyczka” w trzeciej klasie szkoły podstawowej – „Jak wyobrażam sobie życie w roku 2000”. Potem przyszły dalsze sukcesy i marzenia o szkole teatralnej. Ostatecznie ukończyła Akademię Medyczną, jest lekarzem - pediatrą, od lat związanym z naszym miastem, łączącym pracę zawodową z pasją artystyczną. Mile wspomina między innymi swoje uczestnictwo w kabarecie „Medyk – a – menty”, założonym przez dr Danutę Wojtowicz – Tarczydło z Lublina. 

Twórczość Haliny Sułek - Kobiela stała się częścią kilku antologii poetyckich prezentujących utwory osób współtworzących aktywnie działające portale literackie i biorących udział w ich inicjatywach m. in. Ogrodowe Impresje – antologia forum „Ogród ciszy” (Wydawnictwo Pisarze.pl) oraz Widok z okna, antologia wydana w 2013 roku przez Przyjazny Portal Literacki „Ósme Piętro”.

W wydanym w 2014 roku autorskim debiutanckim tomiku poetyckim zatytułowanym „Musztarda po obiedzie” poetka umieściła 109 wierszy, dzieląc się z nami refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością. Podobne treści zawarła w wydanym w 2015 r. drugim tomiku zatytułowanym „Co w trawie piszczy”. Autorka wstępu Emilia Mazurek zachęca czytelników: „To idealna propozycja na ponure, depresyjne dni, gdy czytelnik poszukuje w lekturze źródła otuchy i iskierki uśmiechu, dzięki którym świat może wydać mu się bardziej przyjazny. W rzeczy samej autorka prezentuje w nim wiersze pełne ciepła i łagodnego humoru, posiadające magiczną moc poprawiania nastroju jak szklanka dobrej herbaty z konfiturami.”

Na zaproszenie autorki wybrane utwory przeczytają Zofia Sitko i Jerzy Turek. O oprawę muzyczną zadbają Janusz Stryjski i Karol Makuch, w których interpretacji usłyszymy znane i lubiane piosenki oraz niektóre wiersze z promowanego tomiku. Chętni będą mogli nabyć promowany tomik. Zapraszamy
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...