31.01 Wieczór poetycki Kazimierza Musiała

dodano: 2017-01-16 12:55 | aktualizacja: 2017-01-19 16:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

ksiazka_Musial_360px.jpg 31 stycznia 2017 r. odbędzie się wieczór poetycki Kazimierza Musiała. Biblioteka Powiatowa w Bochni zaprasza przy okazji wieczorka autorskiego na promocję pierwszego tomiku poetyckiego Kazimierza Musiała pt. „Chciałbym cię zabrać tam” - 31 stycznia (wtorek) o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki. Mamy nadzieję, że spodoba się dedykacja jaką poeta napisał na tomiku, który już można kupić (tylko 20 zł).

dedykacja_Kazik_musial_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kazimierz Musiał jest związany z Bochnią od ponad 30 lat, z wykształcenia technik samochodowy, z zamiłowania muzyk i poeta. Od dwudziestu lat prowadzi firmę zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą mebli. Swoje artystyczne pasje realizuje jako poeta i muzyk - gra na trąbce, perkusji i śpiewa. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Wiele lat tworzył ...„do szuflady”.

W 2013 r. po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki. Ma w swoim dorobku twórczym wiersze, fraszki, bajki i piosenki, których nigdy nie liczył, przypuszcza, że jest ich już kilka tysięcy. Prezentował je na kilkunastu spotkaniach a w 2015 r. nagrał audiobook z autorskimi wierszami. 

Tomik poetycki „Chciałbym cię zabrać tam” jest debiutanckim zbiorem wierszy Kazimierza Musiała. Zawiera około kilkadziesiąt wierszy, do których inspiracje stanowiły wydarzenia dnia codziennego, obserwacje, przeżycia a czasem rocznice, święta, każdy nowy dzień a w nim zarówno dobre jak i złe wydarzenia. Związane z nimi emocje utrwalał w postaci wierszy. Fascynuje go gwara góralska, w której napisał kilka utworów. W 2016 r. poeta zrealizował swoje wieloletnie marzenie - wydał tomik poetycki.

Podczas wieczoru autorskiego wiersze z tomiku i te niepublikowane usłyszymy w interpretacji Jakuba Sitko i samego poety. Nastrojową oprawę muzyczną przygotuje Radosław Brydniak. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...