Bochnia: 1000 osób z darmowymi poradami prawnymi

dodano: 2017-01-19 20:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

porady_prawne_bochnia_360px.jpg W 2016 roku udzielono blisko 1 tys. darmowych porad prawnych w czterech punktach zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego. Realizowana pomoc stanowi zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, realizowane przez powiat.

porady_prawne_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Najwięcej bo 513 porad udzielono w  punkcie znajdującym się w Starostwie Powiatowym w Bochni, 204 porady udzielono w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni natomiast punkty zlokalizowane w Urzędzie Gminy Lipnica Murowana i Drwini cieszyły się niemal porównywalnym zainteresowaniem, z tego pierwszego skorzystało 118 osób, a z drugiego 116.

Darmowe porady prawne przeznaczone są dla osób, które z różnych powodów - wieku, biedy, choroby, wypadku - znalazły się w sytuacji kryzysowej. Przede wszystkim do osób, których nie stać z różnych względów na zapłacenie prawnikowi. Jednak osoba, która  zwraca się o taką pomoc musi swoją trudną sytuację życiową udokumentować  np. pokazać zaświadczenie o pobieraniu zasiłku - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn.


Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego zainteresowani pomocą, to przede wszystkim kobiety, powyżej 65 roku życia , szukający porad związanych głównie z prawem rzeczowym, cywilnym, spadkowym czy administracyjnym.  Najwięcej porad udzielono w listopadzie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...