Nowoczesna karetka dla Szpitala w Bochni

dodano: 2017-01-24 17:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Ambulans karetka Decyzją Wojewody Małopolskiego Szpital Powiatowy w Bochni wzbogacił się o kolejny nowoczesny ambulans. Karetka służyć będzie głównie mieszkańcom powiatu bocheńskiego.

karetka_bochnia_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa Karetka - to mercedes Sprinter 319 z silnikiem Diesla 3.0 oraz automatyczną skrzynią biegów. Ambulans posiada nowoczesne wyposażenie, w tym w defibrylator LIFEPACK 15 z modułem teletransmisji EKG do pracowni Hemodynamiki w przypadku podejrzenia zawału serca i innych ostrych stanów kardiologicznych, a także z urządzenie do uciskania klatki piersiowej LUCAS, które automatycznie wykonuje masaż serca, w przypadku zatrzymania jego pracy.

W środę 25 stycznia o godz. 13:00 przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Bochni nastąpił uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowego ambulansu z udziałem Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha i starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Rocznie zespoły ratownictwa medycznego w powiecie bocheńskim przeprowadzają ponad 7 tys. interwencji. Do większości sytuacji zagrożenia życia i zdrowia dochodzi w domach pacjentów. Ratownicy medyczni pomagają ofiarom około 400 wypadków drogowych.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...