Warsztaty z Kingą Sobieszczańską w bibliotece

dodano: 2017-02-02 16:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

Powiatowa_biblioteka_Bochnia_360px.jpg Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8 - 16 lat do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych metodą dramy, które poprowadzi Kinga Sobieszczańska - 6 lutego 2017 r. o godz. 11:00 w sali klubu Biblioteki.

kinga_sobieszczanska_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warsztaty z Kingą Sobieszczańską

Uczestnicy spotkania będą mogli osobiście doświadczyć pracy twórczej w oparciu o dramę i teatr. Gość Biblioteki Kinga Sobieszczańska jest pracownikiem Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, w czerwcu ubiegłego roku włączyła się w twórcze działania i inicjatywy towarzyszące rozwojowi warsztatów twórczego pisania dla dzieci i młodzieży, które prowadzi Dział Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki, prowadząc niezwykłe warsztaty metodą dramy, które na długo pozostały w pamięci uczestników. 

- Pragniemy kontynuować nasze spotkania z dramą i podzielić się z uczestnikami tym cennym doświadczeniem. Tych z was, którzy znajdą czas i ochotę na twórcze działania w czasie ferii zapraszamy na otwarte warsztaty. Sprawdźcie, jakim niezwykłym doświadczeniem może być wzięcie udziału w warsztatach dramy!
– zachęca Marta Krupska, inicjatorka i prowadząca warsztaty.


Kinga Sobieszczańska jest bardzo twórczym, zdolnym, wrażliwym na wartości kulturowe, edukacyjne i społeczne młodym naukowcem. Skończyła pedagogikę społeczno-opiekuńczą i pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym jako asystent, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz rozwijając pracę naukową związaną z dramą. Interesuje się dramą od czasów studenckich.

Problematyka pedagogiki twórczości jest w jej obszarze zainteresowań zarówno naukowych, jak i artystycznych. Ukończyła kurs dramy stosowanej prowadzony przez Aleksandrę Chodasz, trenera i superwizora dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA oraz kurs aktorski w szkole Drama Studio. Jest członkiem amatorskiego teatru Bakałarz, który działa przy Uniwersytecie Pedagogicznym oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Instytucie Nauk o Wychowaniu UP. Doskonale zdaje sobie sprawę, że zarówno zajęcia wykorzystujące proste ćwiczenia teatralne jak i sam teatr, to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też miejsce gdzie naprawdę można spotkać się z samym sobą i doświadczyć relacji z drugim człowiekiem. 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...