Mabuchi Motor dziewiątym Inwestorem w BSAG

dodano: 2017-02-09 17:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: UM Bochnia/bochnia.pl

BSAG_Mabuchi_podpis_360px.jpg 8 lutego br. w Urzędzie Miasta Bochnia odbył się przetarg nieograniczony na sprzedaż działek znajdujących się w „Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej”. Przetarg dotyczący terenu o powierzchni 9,5390 ha wygrała Mabuchi Motor Poland Spółka z o.o.,  reprezentowana przez mecenasa Łukasza Zwiercana, oferująca wylicytowaną kwotę 8 413 716,60 zł brutto .

BSAG_Mabuchi_podpis_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncern Mabuchi Motor to największy na świecie producent małych silników elektrycznych DC wykorzystywanych przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym. Znajdują one zastosowanie w mechanizmach opuszczania szyb, fotelach hydraulicznych, hamulcach ręcznych, zamkach elektrycznych, sterowaniu lusterkami, regulacji reflektorów samochodowych. Silniki elektrycznych firmy Mabuchi mają również swoje zastosowanie 
w kserokopiarkach, drukarkach, elektronarzędziach, automatach, golarkach, suszarkach do włosów oraz w wyrobach AGD, a nawet w szczoteczkach do zębów. Firma współpracuje z potentatami japońskiego przemysłu motoryzacyjnego działającymi na rynku Europejskim, Amerykańskim i Japońskim. Roczna produkcja koncernu wynosi około 1,4 mld silników rocznie. 

W Bochni powstanie pierwszy zakład firmy Mabuchi Motor w Europie. Koszt nowej inwestycji przewidywany jest na poziomie 360 mln zł, a planowane zatrudnienie ma osiągnąć poziom 400 pracowników.

Udział w przetargu i zakup terenu w „Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej” jest potwierdzeniem wcześniejszej zapowiedzi Prezesa Mabuchi Motor Co. Ltd. , Hiroo Okoshi, który podczas oficjalnej wizyty w Urzędzie Miasta Bochnia w dniu 17 listopada 2016 r oświadczył, że grupa rozważa decyzję o budowie zakładu koncernu w Bochni.  

Prezes koncernu Mabuchi Motor stwierdził podczas listopadowego spotkania, że było wiele dobrych lokalizacji, jednakże ostatecznie o wyborze Bochni zadecydowały profesjonalne i prowadzone z bardzo dużym zaangażowaniem burmistrza i pracowników UM rozmowy. 

To właśnie zaangażowanie, przyjazna atmosfera i podejście do potencjalnego inwestora zarówno Krakowskiego Parku Technologicznego jak i Miasta, przesądziły o wyborze tej właśnie lokalizacji.  
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...