Spotkanie z Wiktorem Orłem i promocja książki

dodano: 2017-02-14 13:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

wiktor_orzel_okladka_360px.jpg Wszystkich miłośników literatury współczesnej zapraszamy na spotkanie z Wiktorem Orłem i promocję jego debiutanckiej książki „I tak dalej…”, 28 lutego 2017 r., godz. 18:00, sala klubu Biblioteki. 

Wiktor_Orzel_okladka_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W styczniu 2017 r. Wydawnictwo Novae Res specjalizujące się w literaturze beletrystycznej i popularnonaukowej oraz poszukujące nowych talentów literackich wśród młodych twórców wydało debiutancką powieść Wiktora Orła – autora pochodzącego z Bochni.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, w agencji reklamowej. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła początkującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Publikowano go m.in. w kwartalniku „s Z A F a” i w Internecie. Regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpageu Dzienność.

W opisie debiutanckiej powieści Wiktora Orła czytamy:

- Połączenie „Zwału” Sławomira Shuty'ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”. Fascynujący szkic socjologiczny młodych Polaków. „I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.


Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z młodym autorem zapraszamy we wtorek 28 lutego 2017 r. o godz. 18:00 do Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. I piętro. Wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...