28.03 Bochniacy z pasją: „Australia - emigrować czy podróżować?”

dodano: 2017-03-15 17:05
autor: AK | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

Australia_spotkanie_biblioteka_360px.jpg Bocheńska Biblioteka oraz Stowarzyszenie Bochnia i Sól zapraszają na XV spotkanie z cyklu „Bochniacy z pasją” z Anną i Januszem Sulisz „Australia - emigrować czy podróżować?” - 28 marca 2017 r., godz. 18:00, sala klubu Biblioteki. 

Australia_biblioteka_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anna i Janusz Sulisz, małżeństwo z Bochni, którego wspólną pasji są podróże, po raz drugi będzie gościć w ramach cyklu „Bochniacy z pasją”.  

Od lat odwiedzają oni różne zakątki naszego globu, zwłaszcza w miejsca, gdzie Polaków jest mało –  Tajlandia, Wietnam, Mauritius, Malezja, Singapur, ostatnio Australia. Obydwoje związani z telewizją cyfrową i mediami, organizowali targi SAT KRAK w Krakowie. Janusz Sulisz od 1997 roku jest dziennikarzem i redaktorem naczelnym Magazynu Telewizji Cyfrowej SAT Kurier oraz portalu www.satkurier.pl. Jest także prezesem Stowarzyszenia Bochnia i Sól, które za cel postawiło sobie szeroko pojętą promocją Bochni w Polsce i na świecie na portalu www.bochniaisol.pl.

Janusz i Anna Sulisz byli współorganizatorami Miasteczka Cyfrowego TVP w Bochni w 2012 r., z okazji wyłączenia telewizji analogowej. Poza tym pasją Janusza są malarstwo (sam maluje, ma też pokaźną galerię obrazów, którą kiedyś może pokaże w Bibliotece) oraz historia Bochni, która jako miasto jest według niego niedoceniana i mało znana. 
 
Pożyczone auto w Australii zepsuło się nam na autostradzie pod Perth


Od kilku lat przy okazji służbowych podróży Anny i Janusza Suliszów, magazyn SAT Kurier zaczął publikować artykuły o różnych krajach pt. „Podróże z anteną”, gdzie pokazuje się wybrany kraj od strony kuchni, obyczajów, turystyki i odbioru telewizji. Teksty te są dostępne na stronie www.satkurier.pl, a wkrótce ruszy osobny portal www.podrozezantena.pl wspierający organizację festiwalu podróżniczego w Bochni oraz ciekawych wycieczek do wielu interesujących krajów.
 
Spotkanie z leniuchującymi kangurami


Wyprawa do Australii
Ostatnia wyprawa od 12 lutego do 8 marca 2016 r. do Australii (Perth, Margaret River, Brisbane, Fraser Island) jest powodem do podzielenia się doświadczeniami z pobytu w kraju, który wielu osobom wydaje się krajem wielkości Polski, a faktycznie jest wielkości całej Europy. Jeśli komuś wydaje się, że zwiedzi całą Australię w 2 tygodnie to się myli. Jeden z Australijczyków powiedział, że tylko na zwiedzenie Western Australii trzeba 7 miesięcy, a na Tasmanię 1 miesiąc.
 
Puste plaże w Australii są urocze i bez... parawanów


Wielu Polaków marzy o emigracji lub podróży do Australii, więc warto przyjść, by dowiedzieć się coś więcej o tym kraju – kontynencie. Spotkanie z kangurami, koala, wężami i dziką przyrodą, jaskiniami i lasami karri, a także dystansami jakie oferuje Australia, to jest coś co przyciąga podróżników i imigrantów.
 
Quoka - typowo australijskie zwierzę na wyspie Rottnest 18 km od Perth... chciało wsiąść na rower


To kraj poniekąd bardzo niebezpieczny, bo też zupełnie inny niż Polska, mimo tego rajska pogoda i ocean przyciąga. Nie ma tam gonitwy za pieniędzmi, jak w Polsce – tam żyje się w nieco wolniejszym rytmie. Nie jest to tani kraj, tak jak Tajlandia czy Wietnam, ale podobno kto raz zakocha się w Australii to będzie tam chciał wracać lub zostać.

Wszystkich zainteresowanych tym niezwykłym miejscem zapraszamy na spotkanie 28 marca 2017 r. o godz. 18:00 do Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, I piętro. Wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...