Granty Ministra Kultury dla Biblioteki w Bochni

dodano: 2017-04-12 21:33 | aktualizacja: 2017-04-12 22:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

mkidn_logo_360px.jpg W 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaproponuje mieszkańcom miasta i powiatu wiele interesujących działań dzięki dofinansowaniu projektów pozyskanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_biblioteka_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wysoką punktację zespołu oceniającego w Ministerstwie Kultury i co za tym idzie dofinansowanie działań, uzyskały trzy projekty:

- „Sylwetki niezwykłe”,
- „Czy drogie CzyTanie”
- „Co za tydzień …ale historia!!!”


Autorami pierwszego projektu pt. „Sylwetki niezwykłe” są bibliotekarze z Wypożyczalni dla Dorosłych, którzy w ramach swoich działań zaprezentują wybitne, polskie postacie historyczne i zaproponują książki z nimi związane. By  budzić uczucia patriotyczne i pamięć o bohaterach narodowych przypomną niezwykłe życie i osiągnięcia Witolda Pileckiego, Adama Chmielowskiego i  Józefa Piłsudskiego. Pierwsze spotkanie pt. „Niezłomni wyklęci” odbędzie się już 25 kwietnia 2017 r. o godz. 18 w sali klubu Biblioteki i poświęcone będzie rotm. Witoldowi Pileckiemu, którego działalność przybliży dr Wojciech Frazik - pracownik IPN w Krakowie. Na kolejne spotkania poświęcone św. A. Chmielowskiemu i J. Piłsudskiemu zaprosimy po wakacjach. 

Dzięki realizacji drugiego projektu „Czy drogie CzyTanie”, koordynowanego przez bibliotekarzy z Czytelni dla Dorosłych, będziemy promować czytelnictwo nie tylko w murach Biblioteki ale i w plenerze. Na imprezy czytelnicze „pod chmurką” zaprosimy do Parku Rodzinnego Uzbornia 27 maja 2017 r. i 8 lipca 2017 r. Dla uczestników będą przygotowane różne atrakcje w tym: gra literacka, spektakl i performance. Będziemy pokazywać atrakcyjność literatury i zachęcać do sięgnięcia po książkę osoby w każdym wieku. Po wakacjach na kolejne działania czyli spotkania warsztatowe zaprosimy do Biblioteki.

Do najmłodszych mieszkańców adresowany jest projekt „Co za tydzień…ale historia!!!” koordynowany przez bibliotekarzy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Jego realizacja zaplanowana jest od 19 do 25 czerwca 2017 r. Rozpoczniemy go od ogłoszenia  konkursu  pt. „#Kazimierz”, który będzie polegał na stworzeniu autorskiego tweet’a o długości do 140 znaków, wyrażającego wdzięczność dla króla Kazimierza Wielkiego za zasługi dla naszego miasta – regulamin na stronie internetowej Biblioteki już wkrótce. Ponadto zaprosimy na spotkania z historykiem, pisarzami czerpiącymi tematy z historii i twórcami legend. Będziemy polecać spacer historyczny, spektakle, grę miejską i wspólne czytanie książek w przestrzeni miejskiej by przeobrazić nasze miasto w wielką i atrakcyjną bibliotekę.

Szczegółowe informacje o wszystkich działania będą dostępne na stronie internetowej Biblioteki, facebooku i wysyłane do lokalnych mediów. Już dziś Biblioteka zachęca wszystkich do śledzenia tych informacji i udziału w proponowanych wydarzeniach.

Źródło: biblioteka-bochnia.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...