Ruszyły zapisy do zlotu „Rowerem po zdrowie”

dodano: 2017-05-10 16:44 | aktualizacja: 2017-05-10 17:05
autor: AK | źródło: UM Bochnia

rower Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Zarząd Wojewódzki w Krakowie i Miasto Bochnia zapraszają na XVI Małopolski Rodzinny Gwiaździsty Zlot „Rowerem po zdrowie”, który odbędzie się w niedzielę, 21 maja 2017 r. Tegoroczny zlot odbywa się pod honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego. W Komitecie Honorowym Zlotu znajduje się też gospodarz tegorocznego rajdu Stefan Kolawiński - Burmistrz Miasta Bochnia.

rower


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
META W BOCHEŃSKIM PARKU RODZINNYM „UZBORNIA”
W tym roku gospodarzem Zlotu będzie Miasto Bochnia, a meta rajdu została wyznaczona w Parku Rodzinnym „Uzbornia”. Do tego miejsca dotrą grupy rowerzystów z dwunastu małopolskich miast i gmin. Będą to m.in. reprezentanci: Brzeska, Dobczyc, Drwini, Kłaja, Krakowa, Łapanowa, Niepołomic, Raciechowic, Szczurowej, Wadowic, Tarnowa i oczywiście Bochni.

PROMOCJA ZIEMI BOCHEŃSKIEJ
Celem imprezy, która jak sama nazwa wskazuje ma charakter rodzinny i rekreacyjny, jest promocja i ukazanie walorów turystyczno-przyrodniczych Ziemi Małopolskiej, przez którą przebiegają trasy Zlotu, ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Bocheńskiej.

START GRUPY BOCHEŃSKIEJ
Bocheńska grupa rowerzystów wystartuje z parkingu położonego przy Krytej Pływalni im. J. Kota w Bochni (ul. Świętego Leonarda 34). Zbiórka o godz. 8:00.

TRASA DLA BOCHNIAN
Trasa dla mieszkańców naszego miasta będzie wiodła przez most wiszący w Damienicach, Puszczę Niepołomicką, Baczków, kładkę w Krzyżanowicach, Strefę Aktywności Gospodarczej, ul. Wygoda, centrum Bochni - Rynek, ul. Parkową. Przed uczestnikami do pokonania 23 km.
ZOBACZ TRASĘ

ATRAKCJE NA MECIE
Na mecie na rowerzystów czeka posiłek oraz mnóstwo atrakcji, m.in. trójbój VIP-ów i konkurencje sportowo-rekreacyjne dla uczestników Zlotu z podziałem na kategorie wiekowe (np. rzut sześcianami, strzały do punktowanej bramki, toczenie kul, zgadywanka terenowa, cieszące się ogromną popularnością przeciąganie liny i mnóstwo innych).
Uczestnicy Zlotu otrzymają też okolicznościowe plakietki i będą mieli okazję wziąć udział w losowaniu rowerów (dla każdej gminy i miasta rower będzie losowany osobno).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W ZLOCIE?
W Zlocie uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli w grupach zorganizowanych lub indywidualnie.
Obowiązkiem dzieci i młodzieży do lat 18 uczestniczących w Zlocie indywidualnie jest posiadanie karty rowerowej, kasku rowerowego oraz dostarczenie pisemnego oświadczenia - zgody obojga rodziców lub opiekuna prawnego.

ZAPISY DO 16 MAJA
Chętnych, którzy chcieliby skorzystać z oferty, prosimy o telefoniczne lub e-mailowe skontaktowanie się z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bochni i zadeklarowanie liczby rowerzystów z danej grupy.

Zgłoszenia pod nr tel. (14) 612 25 40 i e-mailem: mosir_bochnia(malpa)poczta.onet.pl przyjmowane będą przez sekretariat w godz. 8:00-16:00 do dnia 16 maja 2017 r. włącznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...