Goście z Bad Salzdetfurth odwiedzili Bochnię

dodano: 2017-05-10 17:16
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Bad Salzdetfurth 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury miejsce miało otwarcie wystawy pn. „Bad Salzdetfurth przedstawia się - Sól łączy”, w którym udział wzięła oficjalna delegacja i przedstawiciele Muzeum Solnego w Bad Salzdetfurth. Oprócz gospodarzy naszego miasta i powiatu, obecni byli radni Rady Miasta, dyrektorzy szkół i jednostek miejskich oraz mieszkańcy Bochni.

Bad Salzdetfurth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy podkreślić, że duży wkład pracy w realizację wystawy włożyli Rolf Jacobs – szef kultury w Bad Salzdetfurth oraz pracownicy Muzeum Solnego na czele z jego dyrektorem Janem Ludygą. Organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali na tę okoliczność specjalne foldery w j. polskim pt. „Bad Salzdetfurth - miasto warte zwiedzania”.
 

Podczas wydarzenia dyrektor Muzeum im. St. Fischera - Jan Flasza otrzymał statuetkę św. Barbary za wspieranie i rozwój współpracy między muzeami i miastami – Bochnią i Bad Salzdetfurth. Jest to nagroda honorowa, nadawana za szczególne osiągnięcia przez Muzeum Historii Miasta i Górnictwa Soli Potasowej w partnerskim mieście. Wzajemną współpracę między muzeami, a następnie miastami już ponad 20 lat temu zapoczątkowali Jan Flasza i Jan Ludyga.
 

Podczas oficjalnych spotkań roboczych podkreślano wagę wzajemnych kontaktów i współpracy, a nade wszystko uczenie się od siebie nawzajem. Burmistrz Bad Salzdetfurth cały czas podkreślał, jak Bochnia pięknieje i że z każdym swoim pobytem dostrzega wiele zmian w Solnym Grodzie.
 

Delegacja niemiecka zaszczyciła swoją obecnością również obchody Konstytucji 3 Maja w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia, gdzie w swoim wystąpieniu burmistrz Henning Hesse po raz kolejny podkreślał piękno naszego miasta, dziękował za gościnność bochnian, szczególnie podkreślając szkolną i sportową wymianę młodzieży pomiędzy naszymi miastami. Za słowa o tym, jak ważne jest, aby właśnie nasze młode pokolenia nawiązywały przyjaźnie - bo przecież to właśnie oni są naszymi następcami, którzy już niedługo decydować będą o kierunkach rozwoju zarówno Bochni jak i Bad Salzdetfurth - otrzymał rzęsiste brawa od mieszkańców Bochni, uczestniczących w obchodach Święta Konstytucji.
 

Niemieccy goście, oprócz naszego miasta, zwiedzili również część Małopolski: Kraków, Zamek w Nowym Wiśniczu oraz Lipnicę Murowaną z kościołem św. Leonarda – obiektem wpisanym na listę UNESCO.
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy przygotowanej przez nasze Miasto Partnerskie pn. „Bad Salzdetfurth przedstawia się - Sól łączy” do małej sali kinowej w Miejskim Domu Kultury do 30 czerwca 2017 r. w godzinach pracy MDK. Warto zobaczyć, jak rozwijało się przez wieki i jak wygląda dzisiaj nasze Miasto Partnerskie.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Pozycjoner Moteck V-Box II DiSEqC1.2

Tajwański pozycjoner DiSEqC1.2 marki Moteck V-Box II do sterowania siłownikiem...

240 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...