13.06 „Bochnia” - wystawa fotografii Mirosława Mroczka

dodano: 2017-06-07 17:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka w Bochni

MROCZEK_PLAKAT_360px.jpg W ramach obchodów Dni Bochni 2017 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia” - 13 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki. 

M_MROCZEK_Bochnia_wystawa_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mirosław Mroczek od urodzenia mieszka w Bochni. Jest absolwentem Technikum Budowlanego i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje go fotografowanie a obiektem jego zainteresowań jest między innymi Bochnia. Efektem tej pasji stał się wydany w ubiegłym roku album pt. „Bochnia” zawierający ok. 150 zdjęć najważniejszych miejsc Bochni: Rynku, bazyliki św. Mikołaja, kościołów św. Pawła i św. Jana, Kopalni Soli, Plant, cmentarzy, historycznych budynków oraz znanych bocheńskich twarzy. Wydawnictwo opatrzone jest wstępem dr. Tadeusza Skoczka – Honorowego Ambasadora Miasta Bochni. Całość zaprezentowana została w bardzo dobrej oprawie edytorskiej, z podpisami w czterech językach. Fotografie Mirosława Mroczka od kilu lat można oglądać również podczas corocznej edycji Galerii Bezdomnej.

Podczas wystawy w bocheńskiej Bibliotece autor zaprezentuje fotografie znanych miejsc w naszym solnym grodzie z innej niż zazwyczaj  perspektywy, niektóre ujęcia panoramiczne będą zachwycać, inne mogą pobudzać do refleksji. Oglądający może mieć wrażenie, że nie zna miasta, w którym żyje. 

Otwarcie wystawy uświetni występ zaproszonych przez artystę przyjaciół, rodzinnego duetu gitarowego: Piotr Lekki i Paweł Lekki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wystawę można oglądać do września 2017 r. w godzinach pracy Biblioteki. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...