8.07 Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia

dodano: 2017-07-05 15:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

Letni_piknik_8_07_2017_360px.jpg W wakacyjną sobotę 8 lipca 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci z rodzicami i dziadkami do Parku Uzbornia na Letni Piknik Literacki, start o godz. 15:00

Letni_piknik_8_07_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Będzie to kolejna impreza plenerowa organizowana w ramach projektu „Czy Drogie jest CzyTanie?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W programie pikniku, którego nazwa jest nieprzypadkowa, zaplanowano wypoczynek na świeżym powietrzu, połączony z degustacją. Pyszne i zdrowe przekąski oraz napoje przygotują najmłodsi uczestnicy wydarzenia w czasie warsztatów kulinarnych, które poprowadzą promotorzy zdrowego trybu życia, autorzy bloga Zabawa w Gotowanie. Wszystkich amatorów gotowania  i zdrowego odżywiania się zapraszamy na godzinę 15:00 do amfiteatru.

Następnym punktem programu, o godzinie 17:00 będzie spektakl promujący czytelnictwo „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” przygotowany przez aktorów Teatru Maska. Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas wczesnoszkolnych. O godz. 18:00 w parku pojawią się Piraci, którzy poprowadzą zabawy, konkursy oraz bitwę morską. Podczas Letniego Pikniku Literackiego nastąpi rozwiązanie i wręczenie nagród zwycięzcom w konkursie na „Internetowy mem książkowy”.

Podobnie, jak w czasie Majówki Literackiej, obok amfiteatru zostanie zaaranżowana „zielona czytelnia”, w której odbędzie się happening czytelniczy - wszyscy uczestnicy będą mogli czytać książki tradycyjne lub e-booki na smartfonach. Zostaną tam również przeprowadzone mini konkursy literackie. 
Wydarzenie organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, wspierana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Bochni oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”. Zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...