W bocheńskim szpitalu powstanie nowa Pracownia Endoskopii

dodano: 2018-01-31 15:14
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Pracownia Endoskopii Prawie 600 tysięcy złotych wyniesie przebudowa i modernizacja Pracowni Endoskopii w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn wspólnie z Dyrektorem Szpitala Jarosławem Kycią podpisali umowę na realizację zadania z firmą z Nowego Sącza, która na realizację zadania ma 6 miesięcy.

Pracownia Endoskopii


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przebudowa umożliwi w pełni wykorzystanie istniejących pomieszczeń po byłym Oddziale Porodowym, dostosowanie do obowiązujących przepisów budowlanych i sanitarnych oraz zwiększenie zdolności usługowe dla pacjentów hospitalizowanych jak i ambulatoryjnych.

W ramach przebudowy wymienione zostaną wszystkie instalacje, podłogi oraz położone nowe tynki. Przewidziana jest również korekta ścianek działowych oraz wymiana okien i drzwi. W wyniku prac powstanie m.in. nowa pracownia gastroskopii, gabinet kolonoskopii, pokój obserwacji i wybudzenia pacjenta, rejestracja, zmywalnia, brudownik, przebieralnia, kabina higieny osobistej, pomieszczenie socjalne oraz łazienka.
 

Szpital jest placówką, która zabezpiecza opiekę medyczną dla ponad 100 tys. mieszkańców. Jest również jedyną placówką na terenie naszego powiatu w której pacjenci mogą podać się badaniom endoskopowym przewodu pokarmowego w ramach NFZ. W ostatnim czasie placówka odnotowała wzrost zachorowań na tego typu schorzenia, a do tej pory warunki lokalowe oraz sprzętowe nie były wystarczające, dlatego koniecznością stało się polepszenie warunków wykonywanych badań, aby nasi mieszkańcy czuli się dobrze i komfortowo. Dziękuję Dyrekcji oraz Pracownikom Placówki, że zmierzają w kierunku poprawy jakości, w kierunku dobrych zmian

– mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Pomieszczenia pracowni zostaną w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych, a zastosowane materiały będą posiadać odpowiednie atesty i aprobaty techniczne.
 

Dzięki tej przebudowie stworzymy nowoczesną Pracownię, w której będą wykonywane badania diagnostyczne, lecznicze oraz profilaktyczne chorób układu pokarmowego, dróg żółciowych i trzustki w warunkach ambulatoryjnych

– wyjaśnia Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiej placówki.

Warto dodać, że bocheński szpital znalazł się na liście rankingowej dofinansowania wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Jednym z projektów jest właśnie Przebudowa i modernizacja Pracowni endoskopii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" im. bł. Marty Wieckiej wraz z wyposażeniem w sprzęt medyczny, który otrzymał prawie, 1,2 miliona złotych dofinansowania a całkowita wartość projektu to prawie 1,5 miliona zł.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...